Особливості церковних свят

У продовження теми свята Стрітення.

У чому полягає відмінність між світськими і церковними (релігійними) святами? І це не дозвільне питання, а, навпаки, вкрай важливе, бо саме в цій відмінності міститься суть будь-якого церковного свята.

Як церковні, так і світські свята встановленні на честь певної події, вшанування її пам’яті. Але якщо світське свято спрямоване на саму подію, то церковне – особисто на кожну людину.

От, візьмемо для прикладу свято Стрітення. Це свято було встановлене на пам’ять про зустріч старця Симеона з Богонемовлям в Єрусалимському храмі. Ця подія також знаменувала зустріч Старого і Нового Завітів. Але на цьому сенс цього свята не закінчується, адже подібна зустріч з Богом рано чи пізно відбудеться в кожного з нас. Минуле переплітається із сьогоднішнім днем і прямує в майбутнє, торкаючись кожного з нас – такого годі чекати від світського свята. Тим самим Господь свідчить, що пам’ятає про кожного з нас, головне – не забути про це, щоб Стрітення не перетворилося для нас на свято «зустрічі зими із весною», освячення свічок і усілякої метушні, яка затуляє для нас Бога.

Редакція сайту


Ваш коментар: