Як Твої справи, Господи?

Якби у вас сталася можливість зателефонувати Богу, щоб ви Йому сказали? Чи сказали б Йому, що раді чути, чи поцікавилися Його справами, здоров’ям? Адже, зазвичай, про це говорять люди, які люблять, чи принаймні, приязно ставляться один до одного. Щоб ви Йому дійсно сказали?

Звісно, ми не можемо зателефонувати Богу, проте ми можемо звернутися до Нього в молитві. Але яка наша молитва? – Найчастіше вона обмежується двома словами, можна сказати, словосполученням: «дай-подай». І Господь подає, втім, часто те, що не просимо, ще частіше – не помічаємо всіх благ, якими Він нам наділяє. А якщо не помічаємо, то і не дякуємо, а коли й помічаємо – зазвичай забуваємо дякувати. Так що подячна молитва – рідкість у нашій молитовній практиці, звісно, якщо ця практика є.

Не часто ми прославляємо Господа в наших молитвах, а звичне «Слава Богу!» часто використовується як сталий вираз, що не несе в собі якогось змістового навантаження. На кшталт вигуку «Боже!», що найчастіше використовується просто для зв’язки слів, чи як прояв емоції.

Так що питання, підняте в заголовку, не є не вельми вдалим жартом, тим більше блюзнірством, як може здатися з першого погляду. Воно зачіпає тему нашого ставлення до Бога.

«Це є заповідь Моя, щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас. Немає більше від тієї любови, як хто душу свою покладе за друзів своїх. Ви – друзі Мої, якщо виконуєте те, що Я заповідаю вам» (Ін. 15:12-14), – у цьому біблійному уривку міститься відповідь на запитання: як Господь ставиться до нас, і що ми маємо робити, якщо хочемо відповісти на Його любов. Якщо коротко – це служити ближнім.

Сенс цих слів задовго до того, як вони були вимовлені під час Тайної вечері, чудово втілили жінки, «яких Він зцілив від злих духів і недуг: Марія, звана Магдалиною, з якої вийшло сім бісів, та Іоанна, жінка Хузи, домоправителя Іродового, і Сусанна, і багато інших, які служили Йому з майна свого» (Лк. 8:2,3). Так вони віддячували Богу за Його благодіяння.

А як ми можемо віддячити Богу? Може варто про це Його спитати?

Редакція сайту


Ваш коментар: