Чи жорстокий Бог?

Побиття вифлеємських немовлят, Гюстав Доре

Що може бути беззахиснішим і безпораднішим за новонароджену дитину? А за жінку, яка от-от має народити? Як можна кинути таких людей напризволяще, маючи можливість їм допомогти? – Як так, мовчки. При бажанні людина завжди знайде купу причин для подібної відмовки. Без сумніву у вифлеємських жителів теж знайшлася ціла купа «вагомих» причин, щоб відмовити Марії та Йосифу в притулку.

Цікаво, у скількох родин, які відмовили Марії та Йосифу в притулку, були маленькі діти чи вагітні жінки? – Напевно, що в багатьох, проте це не розворушило їхніх сердець. Щось, усяке буває. Буває і таке, що безумний цар надає наказ воїнам вбити в нічому невинних немовлят, і воїни виконують цей жахливий наказ. Так горе увійшло в родини, які свого часу не захотіли прихистити Святе сімейство.

Чи жорстокий Бог? Чи все-такі жорстокі люди, які видають і виконують жахливі накази, чи все-такі жорстокі люди, які не надають захисток вагітній жінці, якій прийшла пора родити? Чи все-такі жорстокі люди, яким байдужа доля беззахисного немовля?

«Ангел Господній уві сні з’явився Йосифові, говорячи: устань, візьми Немовля і Матір Його та біжи в Єгипет і будь там, доки не скажу тобі, бо хоче Ірод шукати Немовля, щоб погубити Його» (Мф. 2:13), – чи думаєте, що Бог не міг направити ангела Свого до інших вифлеємських родин, де зростали маленькі хлопчики, щоб попередити їх про небезпеку? – Звісно, що міг, але чи послухали вони б ангела Господнього?

«Якщо Мойсея і пророків не слухають, то хоч би хто і з мертвих воскрес, не повірять» (Лк. 16:31), – не послухали б ангела Господнього і ці люди, які свого часу виявили цілковиту байдужість до вагітної дівчинки та її Немовлятка. Розплачуватися за байдужість батьків прийшлося маленьким діткам, а Ісусові ж прийшлося розплачуватися за весь світ…

Не будемо критикувати і засуджувати байдужих вифлеємських батьків – вони свого часу пожали ціну своєї байдужості, не будемо критикувати і засуджувати вояків, які виконали той бузувірський наказ – без сумніву, вони теж заплатили свою ціну за скоєне, навіть не будемо згадувати царя Ірода, а також «іродів» усіх часів і народів, через яких пролилися річки крові. Краще подумаємо над тим, скільки зла у цей світ приніс кожен з нас і ту ціну, яку заплатив, теж за кожного з нас, Господь наш Ісус Христос.

Автор: Михайло Лукін (з циклу: “Наслідуючи біблійні приклади“)

Усе по темі: Неділя після Різдва