Дитячі страждання

У світі існує одна вкрай неприємна і малозрозуміла для багатьох річ: чому часто разом з батьками чи навіть замість них страждають їхні діти. Долю дорослих ще можна зрозуміти: “Хто не без гріха – що посіяли, те й пожали”. Але діти, при чому вони тут?

Діти, погодьтеся, є продовженням своїх батьків, а до певного віку вони залежать від батьків буквально у всьому: без їхньої турботи, опіки вони просто загинуть. Тому ті чи інші рішення прийняті батьками можуть і будуть впливати на подальшу долю їх дітей. Цей закон діє не тільки у фізичному, але й у духовному світі: гріхи батьків руйнують життя їх дітей.

Хоча духовні наслідки, можливо, не так помітні, як фізичні, але від цього вони не стають менш небезпечними. Просто вони мають відстрочену дію, яка стає помітною вже у фізичному світі. Коли ж відбувається непоправиме, люди задаються питанням: при чому тут діти? А при тому, що діти мають “гальмувати” пристрасті та гріхи їхніх батьків, які повинні пам’ятати, що всі люди – чиїсь діти. Тому, якщо хочете, щоб з вашою дитиною поводилися добре, то ви самі повинні чинити те саме – біблійного закону: “Все, чого бажаєте, щоб вам робили люди, так і ви робіть їм” (Мф. 7:12) – ще ніхто не скасовував.

Але є зворотна дія цього закону: добрі вчинки батьків благодатно діють на їхніх дітей.

Ці буцімто прості речі були відомі більше 2000 років тому. Варто пригадати, що відповіли Павло із Силою в’язничному сторожу: “Віруй у Господа Ісуса Христа і спасешся ти і весь дім твій” (Діян.16:38). Пригадується і начальник митарів Закхей, коли на його щирі слова: “Господи, половину добра мого я віддам убогим і, якщо кого скривдив чим, поверну вчетверо“, – Христос відповів: “Нині прийшло спасіння дому цьому” (Лк. 19:8,9). Рішення прийняв Закхей, а позитивні наслідки цього рішення вплинули на всю його родину.

Погодьтеся, це непоганий стимул жити свято. Чи, принаймні, намагатися жити так.

Редакція сайту


Ваш коментар: