Біблійні паралелі

Брати продають Йосифа в рабство, Костянтин Флавицький

«Усе це сталося з ними як приклади, а написано для повчання нам, які досягли останніх віків» (1Кор. 10:11), – загалом вся Біблія складається з подібних прикладів, проте окремо в ній містяться спогади про певні події, вчинки, які є прообразом наступних біблійних подій. Небесний Автор розмістив їх з метою засвідчити Своїх читачів, що у світі все, абсолютно все, відбувається згідно Його Божественного задуму. Не дивлячись на свою різноманітність, у цих подій є одна спільна риса – вони так чи інакше пов’язані з особою Ісуса Христа.

Не стала виключенням і історія продажу Йосифа власними братами (нехай і зведеними), у рабство в Єгипет (див. Бут. 37:28). Лише ціна різнилася з Ісусовою: Йосифа продали за 20 срібників – ціна ж Ісуса, як всім відомо, склала 30 срібняків. Проте їх обох зрадили близькі люди («той, хто їсть зі Мною хліб, підняв на Мене п’яту свою» Ін. 13:18) і причиною тому була заздрість: «І побачили брати його, що батько їх любить його більше, ніж усіх братів його; і зненавиділи його…» (Бут. 37:4) і «Бо знав, що це через заздрість видали Його первосвященики» (Мк. 15:10).

Проте завдяки зраді Йосиф потрапив до Єгипту, з часом зміг обійняти високу посаду при фараоні та врятувати свою родину від голодної смерті, а Ісус, зазнавши знущань, тортур та страшної смерті на Голгофському хресті – при чому таких, що найбільшому ворогові не побажаєш, зміг тим самим врятувати людство від не менш тяжкої долі – від вічної смерті та тління.

Виявляється, Господь здатен навіть найбільший злочин перетворити на благо, проте це в жодному разі не виправдовує злочини людей, зокрема особисті наші. Господь міг би обрати інший спосіб, щоб відправити Йосифа до Єгипту, а Ісус… якби не було гріха, Йому не довелося помирати… за кожного з нас. Не забувайте цього. І не намагайтеся виправдовувати свої ганебні вчинки, а просто визнайте їх, покайтеся перед Тим, хто сплатив за них сповна.

Автор: Михайло Лукін

Усе по темі: Великій вівторок