Навіщо це все?

«І коли вони їли, Ісус узяв хліб і, благословивши, переламав і, роздаючи ученикам, сказав: прийміть, споживайте, це є Тіло Моє. І, взявши чашу та воздавши хвалу, подав їм і сказав: пийте з неї всі, бо це є Кров Моя Нового Завіту, що за багатьох проливається на відпущення гріхів» (Мф. 26:26-28), – ця подія укладання Нового Завіту між Богом і людством сталася в четвер, який тепер прийнято називати «чистим» – тепер у цей день прийнято прибирати оселі, готуватися до Великодню. Дехто знайде час у передсвятковій метушні потрапити до Божого храму.

Це чудово, що люди пам’ятають і відзначають цю грандіозну подію – Пасху Христову. Проте, чи багато людей розуміють, про що йде мова, коли чують це слово: Пасха? Чи розуміють вони значення укладання Завіту, Союзу між Богом і людьми? Між іншим, якщо є Новий, відповідно, має бути і Старий. А в чому полягає Старий, якщо виникла потреба в Новому? – Запитань багато, проте відповіді… відповіді є, вони містяться в Біблії, яка саме складається з Нового та Старого Завітів, проте… більшості людей якось байдуже до того, що написане там.

«Бо згрубіло серце людей цих, і вухами туго чують, і очі свої стулили, щоб не побачити очима, і не почути вухами, і серцем не зрозуміти, і не навернутися, щоб Я зцілив їх» (Мф. 13:15), – а от і Божій діагноз: черствість людського серця, яка є основною причиною людської байдужості. Так було в новозавітні часи, так тепер є і зараз. Людям просто байдуже фактично до всього, що не порушує їх звичного життєвого комфорту.

Проте залишилася невеличка група людей, яких не задовольняє такий стан речей, вони не можуть байдуже спостерігати те зло і несправедливість, що кояться у світі. Це «невдоволення» світом часто приводить людей до Бога: «А тим, які прийняли Його, що вірують в ім’я Його, дав силу дітьми Божими бути, які не від крови, не від похоті плотської, не від хотіння чоловічого, а від Бога народилися» (Ін. 1:12,13). Таких людей небагато, проте саме до них звернена Божа обіцянка: «Не бійся, мале стадо! Бо Отець ваш благозволив дати вам Царство» (Лк. 12:32).

Саме заради цього і прийшов Ісус у світ, саме заради цього і помер на Голгофському хресті…

Редакція сайту

Усе по темі: Великий четвер


Ваш коментар: