Найбільший дар

Історія Церкви вчить нас, що Ісус понад 10 раз являвся різним людям по Своєму Воскресінню. Являвся Він окремим людям, являвся 500 людям, і в нас виникає запитання, а чому Христос не явився всім в Єрусалимі? Уявіть собі, що Христос явився Пилатові, адже Пилат добре знав, що засуджує невинного чоловіка, Пилат розумів, що коїть зло, але його посада, а точніше, страх втратити  цю посаду, заставив Його вчинити неправду. І якби Христос явився Пилату, той би не витримав великого потрясіння. Вчителі юдеїв, фарисеї, вчили народ, що прийде Месія, а в Ісусі вони не впізнали Месію і для них явлення Воскреслого було би кінцем світу. Ісус багатьом повернув зір, слух, уздоровив і вони були прихильниками Христа, поки Він не опинився на Хресті, а коли Його засудили, вони доказували, що вони є ворогами Христа і напоказ старались це показати, знущаючись над Тим, Кому перед цим кричали: «Осанна!».

По цій причині в першій день Ісус являється Своїм учням. Пройшовши скрізь зачинені двері, Він привітавши, дав їм владу прощати гріхи, тобто настановив учнів за священиків для народу. З ними не було Фоми, і коли йому про це сказали, Фома не повірив, заявивши: «Якщо не побачу на руках Його рани від цвяхів і не вкладу пальця мого в рани від цвяхів, і не вкладу руки моєї в ребра Його, не повірю» (Ін. 20:25).

Через тиждень після воскресіння учні були разом з Фомою в горниці, і знов через замкнені двері увійшов Ісус. Пройшов крізь стіну, щоб показати учням, що Він є Бог, Якому все підвладне. Він не спілкувався з учнями, але знав, що говорив Фома, тому найперше звертається до Фоми: «Подивись на руки Мої; подай руку твою і вклади в ребра Мої, і не будь невірним, але вірним» (Ін. 20:27). Фома не перевіряє, він бачить воскреслого Христа і промовляє: «Господь мій і Бог мій!» (Ін. 20:28).

Фома за свою невіру пішов у найвіддаленішу країну того світу, в Індію, і там заклав Церкву. Коли англійці відкрили Індію, то там знайшли християн, які мали дещо інші звичаї і стали нищити ту Церкву. Але зараз не про це мова. Зараз мова про те, що історія Церкви – це істина, в якій не варто сумніватись. А ще Христос сказав: «Блаженні ті, що не бачили й увірували» (Ін. 20:29).

Бог дав найбільший дар, який ми маємо – віру. Безкоштовним даром від Бога кожній людині є здоров’я. Неоціненним даром від Бога людині є середовище, прекрасна природа, в якій живе людина не цінячи цього, а навпаки руйнуючи. Сім’я, друзі – це теж дар Господній людині. Але все ж найбільшим даром Божим для людини є дар Віри. Без віри людина – звір. І цей дар хоче забрати від нас лукавий, саме він завжди підкидає сумнів.

А вдумайтесь, для чого нам дано дар віри? – Щоб ми вірили, що Ісус це є той Месія, про Якого писали пророки. Він прийшов на землю, щоб дати нам вічне життя.

Бережімо цей дар віри, плекаймо віру, укріпляймось у вірі. Навчаймо віри дітей і внуків, щоб усім нам мати вічне життя. Амінь.

Автор: ігумен Дмитро (Ющак)