Про розслабленого

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

Сьогоднішнє Євангеліє ми зазвичай читаємо на освяченні води, читаємо слова вам усім добре знайомі. Увійшов Господь Ісус в Єрусалим і прийшов до так званої Овечої купальні, місце сумне, нечисте, де лежали хворі, де було багато язичників: досі на стінах цього басейну збереглися язичницькі написи, що дякували богам за зцілення. Час від часу вода в басейні збурювалася, і люди, штовхаючись, сварячись і відпихаючи один одного, лізли у воду, бо той, хто входив першим, переймав на себе цілющу силу цієї води. І чим важче було до неї добратися, тим більше кожен намагався докласти зусиль. Тут були і заздрість, і ненависть, і спори, і стогони хворих – важке, страшне місце. І, напевно, багато людей намагалися обходити його стороною. А Господь Ісус прийшов у це царство скорботи, щоб розділити з людьми їх страждання.

У цій історії ми можемо побачити себе, як ми ніби лежимо от тут, у своїй немочі і своїх гріхах; і ми знаємо, що є тільки Один, Хто може нас зцілити. І якщо Він нам протягне руку, то не будемо Йому невдячними. Адже це Він став для нас живим джерелом води зцілення. Подумайте, там була купальня, де тільки час від часу вода ставала цілющою, і туди кидалися відчайдушні люди.

У нас є інша купіль – слово Боже, невичерпне джерело життя, святе Євангеліє, священна Біблія, в якій знаходиться усе, що треба для життя людини. Наше джерело – Свята Чаша, до якої ми підходимо, молитва, життя наше в Церкві; це джерело збурюється не раз у рік, а завжди; кожен може приступити до нього в будь-який час. Тільки доторкнися, тільки побажай, тільки припади до Господа – і ти відчуєш цілющу силу.

Коли роки згинають спину, коли розлуки, прикрощі, образи, розчарування – все те, що затьмарює наше життя – лягає на душу, як камінь, коли нас мучить і горе, і смуток, і порожня сірість життя, коли ми дійсно схожі на мерців, на розслаблених, на незцілимих хворих, згадайте, що є в нас єдине Ім’я, солодке Ім’я, Ім’я Ісуса, яке нас піднімає, і зціляє, і животворить. Амінь.

Автор: протоієрей Олександр Мень