Сила слова

Слово має величезну силу. Добре слово може буквально підняти людину (на кшталт, Лазаря – «Лазарю! Вийди геть» Ін. 11:43), зле слово може повергнути її, знищити в буквальному розуміння слова. От чому Господь попереджає: «Кажу ж вам, що за всяке пусте слово, яке скажуть люди, вони дадуть відповідь у день судний: бо за словами своїми будеш виправданий і за словами своїми будеш осуджений» (Мф.12:36,37).

І ніби слова ці пам’ятаємо, а все рівно: час від часу злітає з вуст пусте, зайве слово, і як тут не погодитися з апостолом Яковом: «Хто не грішить словом, той досконала людина» (Як. 3:2). Виявляється, щоб стати досконалим – варто лише використовувати слова, свій дар мовлення на прославлення Господа, на користь ближнім, а не на засудження чи прокляття. Що ж, напрямок визначений, залишилося лише почати слідувати ним, втілювати в життя апостольську пораду.

Наостанок ж хотілося навести наступні слова 135 (136) псалма: «Прославляйте Господа, бо Він благий, бо повіки милість Його. Прославляйте Бога богів, бо повіки милість Його. Прославляйте Господа володарів, бо повіки милість Його. Він Один творить чудеса великі, бо повіки милість Його. Він дає поживу всім творінням, бо повіки милість Його. Прославляйте Бога Небесного, бо повіки милість Його» (135:1-4,25,26). Дійсно, дар мовлення – величезне благо, який, на жаль, не доступний багатьом людям, і який ми так часто бездумно використовуємо.

Святий Боже, прости нас грішних за всі пусті, осудливі слова наші, і допоможи нам навчитися використовувати дар мовлення на користь людям і на славу Твою. Амінь.

Редакція сайту


Ваш коментар: