Чи можна врятуватися багатим

Господь каже: «Легше верблюдові пройти крізь вушко голки, ніж багатому в Царство Боже ввійти» (Мф. 19:24). Як розуміти ці слова Спасителя? Невже багатим не можна врятуватися?

У слові церковному, на 25-й день червня, сказано: «Що можете зробити доброго, те і робіть. Ні на кого не зводьте наклеп, нікого не спокушайте, цнотливості не порушуйте і будьте задоволені тим, що у вас є. Усі істинні раби Божі і друзі Його, у світі і в багатстві живучи, Богові догодили. Говорю про Авраама і Йова, і Давида, і про подібних до них. У благому багатстві гріха немає. І якщо станете так чинити, то недалеко будете від царства Божого».

Що каже слово церковне в Пролозі про багатих, те ще знаходимо і в книзі «Нетлінна їжа». Там читаємо: «Ми маємо багато прикладів, що і найбагатші були чесними людьми і Богові догоджали… Багатим був Авраам і другом Божим нарікся. Багатим був Давид, і Бог каже про нього: «Я знайшов Давида, слугу Мого, і миром святим Моїм помазав його» (Пс. 88:21). Багатим був Єзекія і на Господа Бога сподівався».

Отже, і багаті можуть врятуватися. Але що вони для цього повинні робити? Повинні, пишеться в тій же книзі, не в рабстві бути в багатства, а в рабстві тримати в себе його. Якщо маєш багатство, повелівай ним за власною волею, і воно нехай тобі кориться. Кажи багатству твоєму: «Йди, допоможи сиротам, що борються з убозтвом; йди в будинки жебраків, спраглих, насить їх; у будинки голих і одягни їх; йди до хворих і намагайся вилікувати; йди в убогий храм Божий, і прикрась його». Так керуй майном твоїм, і тоді багатство твоє буде безвадним. Амінь.