Про допомогу хворим

(Слово, як добре відвідувати хворих)

П’ята справа милості тілесної є те, щоб відвідати хворого, послужити йому і допомогти його одужанню чи християнському приготуванню до смерті. Наскільки ця чеснота має високу ціну в очах Божих, видно з того, що на Страшному суді Господь відносить її до Самого Себе і каже тим, хто хворим допомагає: «Був недужим, і ви відвідали Мене». Тому, браття, не залишайте і цієї справи милосердя, і Господь нагородить вас.

Не лінуйтеся, каже слово церковне, відвідувати хворих заради Господа; ця справа милосердя дорівнює милостині. Чуєте Господа, що промовляє: «Був недужим, і ви відвідали Мене». А якщо хто буде глухий до благань хворого, того молитви не почує Господь. Хто ж відвідає його, той велику нагороду від Господа отримає, і полюбить його Бог. Але скажеш: «Я, жебрак, не можу нічого принести йому». У такому разі принеси хворому самого себе, тобто явися до нього із словами розради. З тебе і того досить буде. І тоді в страшний день суду ти почуєш від Господа: «Прийдіть, благословенні Отця Мого, успадкуйте Царство. Бо був недужим, і ви відвідали Мене» (Мф. 25:34,36).

Так от, повторюємо, не забувайте і цієї справи милосердя, і Господь винагородить вас. Зробіть хворому послугу, яку хто може: утіште його в його скорботі, допоможіть у нужді, дайте пораду до лікування тіла і душі; сильно хворого постарайтеся приготувати до християнської кончини, вселяючи йому щире розкаяння в гріхах, сподівання на безмежну доброту і людинолюбство Боже, і розташуйте його до благоговійного прийняття Святих Тайн і таїнства Єлеопомазання. Амінь.