Про блаженство праведних у майбутньому житті

(Слово святого Ніла)

Апостол Павло каже: «Не бачило око‚ і вухо не чуло, і на серце людини не приходило те, що Бог приготував тим, хто любить Його» (1Кор. 2:9). Чи справедливо так учить апостол?

«У Царстві небесному, – каже святий Ніл, – просвітиться наша душа, просвітліє розум, освятиться серце. Тішитиметься глузд, проквітне совість, піднесуться помисли. Звеселиться дух, зрадіють Ангели, втішаться праведники, зрадіють мученики, отримають похвалу преподобні та патріархи, прославляться пророки… Ангели здивуються, Серафими страхом одержимі будуть, Начала і Влади солодкістю сповняться і з радісною душею прославлять Бога: «Святий, Святий, Святий Господь Саваоф, повні небо і земля слави Його!»… Тоді душа сповниться невимовною радістю, уся прикраситься і прославиться, вихвалятиметься і здивується, тішитиметься і звеличиться; тоді отримає нагороду за праці і хвороби земні; увійде до місця спокою, Царство вічне, у життя нескінченне… Тоді з відвагою з Богом розмовлятиме і світлом обличчя Його освітиться і у своєму розумі оновиться. Тоді і велику нагороду прийме за свої пильнування, молитви і ранкові славослів’я. І хто в силах буде сповідувати, або який язик зможе передати, або який розум людський осягне радість і спокій, веселощі і славу і повсякчасне світло, уготовані праведним!»

Отже, браття, справедливо Апостол сказав, що те, що приготував Господь тим, хто любить Його, і око не бачило, і про те вухо не чуло, і нарешті, і на серці людині не приходило. І все це так дійсно і справді буде.

Так, пам’ятатимемо, що настане час, коли явиться в славі Своїй Господь Ісус Христос, повіє на все Своїм життєдайним диханням, скаже Своє всемогутнє слово, і усі ми встанемо зі своїх трун, встанемо і вже більше не ляжемо в них, воскреснемо і більше не помремо. «Бо настає час, – каже Господь, – коли всі, хто в гробах, почують голос Сина Божого; і вийдуть ті, хто творив добро, у воскресіння життя» (Ін. 5:28,29).

Тріумф Християнства, Гюстав Доре

І о, якби Він, Милосердний, дав би і нам тоді почути Його солодкий голос: «Прийдіть, благословенні Отця Мого, успадкуйте Царство, уготоване вам від створення світу» (Мф. 25:34). Амінь.