З чим вітати у свято Воздвиження Хреста Господнього?

27 вересня православні та греко-католики України відзначають свято Воздвиження Чесного та Животворчого Хреста Господнього. Римо-католики та більшість помісних Православних церков відзначають це свято на 13 днів раніше – 14 вересня. Розбіжність у даті пов’язана з використанням Церквами різних календарів: юліанського та григоріанського, проте відмінність у датуванні не впливає на першопричину цього свята, яка для всіх залишається спільною – це винайдення царицею Оленою, матір’ю імператора Костянтина І, який проголосив релігійну терпимість у Римській імперії тим самим «легалізувавши» християн на всій її території, Хреста, на якому був розіп’ятий Ісус Христос.

У день цього свята, яке входить до числа 12-ти найбільших свят Церковного богослужебного року, у православних і греко-католицьких храмах на богослужінні читається уривок з 19-го розділу Євангелія від Івана, в якому йде мова про хресні Христові страждання та Його подальшу смерть. Саме це оповідання спонукало царицю Олену вирушити з Константинополя в Єрусалим на пошуки Хреста Господнього.

Можна сприймати на віру історію винайдення Хреста, або ж вважати все це просто старовинною легендою, проте як би ми не ставилися до першопричини цього свята, Хрест Христовий, знаряддя страти Господа нашого Ісуса Христа, залишається для всіх людей, які вірують у Нього, нагадуванням про Його спокутного жертву за гріхи кожного з нас.

«Бо так полюбив Бог світ, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне» (Ін. 3:16), – цей вірш западає багатьом у пам’ять, хто хоч раз прочитав Євангеліє від Івана. Багато людей ознайомлені з цим віршем навіть жодного разу не тримаючи в руках Біблії. Проте, щоб відчути весь драматизм цієї жертви, варто уточнити – Божої жертви, слід дещо «підправити» біблійний текст, вставивши замість слова «світ» власне ім’я. Так безликій світ набуде обрисів вашого обличчя, а відома фраза набуде наступного вигляду: «Бо так полюбив Бог … …, що віддав і Сина Свого Єдинородного, щоб … …, віруючи в Нього, не загинув (-ла), а мав (-ла) життя вічне».

Загалом, прийнято в дні свят вітати один одного з подією, яку це свято знаменує. А з чим можна вітати в день свята Воздвиження Хреста Господнього? З чим і треба вітати, так це любов’ю Божою, яке щедро злилася на кожного з нас і символом якої став Хрест Христовий.

Редакція сайту

Усе по темі: Воздвиження Хреста Господнього


Ваш коментар: