Приклад терпіння та упокорювання

Коли нас хтось марно образить або обмовить, ми звичайно розлючуємося, тільки і думаємо, як би помститися нашому ворогові, і злості нашої не має меж. А так чинити не слід. Потрібно завжди, за таких обставин, мати перед собою образ Спасителя, Який страждає і з хреста прощає Своїх ворогів, і запастися терпінням і упокорюванням; тоді Господь невинність нашу відкриє, і вороги наші в нас же вибачаться, і ганьба наше заміниться для нас славою.

Тому завжди пам’ятайте, що зло зупиняється тільки добром і упокорювання і терпіння завжди залишаються переможцями. Так було з Господом. Він «упокорив Себе, був слухняним аж до смерти, і смерти хресної», а потім сказано: «Тому і Бог звеличив Його і дав Йому ім’я вище над усяке ім’я, щоб перед іменем Ісуса схилилося всяке коліно небесних, земних і пекельних» (Флп. 2:8-10).

От дійсно добрий приклад від Самого Господа! Наслідуватимемо Його і шляхом упокорювання та терпіння потрапимо в Царство Небесне. О, «блаженні убогі духом, бо їхнє є Царство Небесне». Амінь.