ОБРАЗИ ТРІЙЦІ В МАТЕРІАЛЬНОМУ СВІТІ

Вічний Бог створив світ і, природно, весь матеріальний Всесвіт повний слідів Його творчої сили, як співали серафими “…Уся земля повна слави Його!” Тому незліченні сліди і відбитки Трійці розкидані по всьому світу.

В язичницькій Ірландії був страшний звичай. Глибокої осені було особливе свято на честь духів померлих. У цю ніч усі злі духи виходили на землю. З поваги до них язичники гасили всі вогні. І пізно вночі в королівській резиденції Таре друїди запалювали вогонь, на якому приносили жертву богові смерті (часто це була людина). Лише після цього запалювали вогні в усіх інших будинках. Таким чином, кожне джерело вогню вважалося присвяченим богові смерті. Страта чекала кожного, хто посмів би запалити вогонь раніше. І от, в одне з таких свят стався страшний скандал. На сусідній з королівською резиденцією горі раптом спалахнуло величезне багаття, запалене одним мандрівником на ім’я Патрік. Натовпи розлючених язичників кинулися на гору, щоб покарати нечестивця. Друїди в люті кричали:

– Як ти посмів запалити вогонь раніше, ніж була принесена жертва богові смерті?

– Ви хотіли принести жертву богові смерті, – спокійно відповідав Патрік, – а я запалив полум’я в ім’я Бога Вічного Життя.

– Хто ж Він такий? – запитали жерці, які оторопіли від такої сміливості.

– Він Триєдиний Бог: Отець, Син і Святий Дух, Який створив усе Своєю силою.

– Але як Три можуть бути одним? – запитали язичники.

Тоді святий Патрік схилився до землі, зірвав трилисник конюшини і сказав:

– Хіба ви не бачите, що це і один листок, і три листки. Так і в Трійці Одна Сутність і Три Особи.

Відтоді цей символ Священної Трійці є знаком оновленої Ірландії.

Якщо ми уважно будемо спостерігати за природою, то майже скрізь ми зможемо розгадати символи Триєдиного Бога. Сонячний диск нагадає нам Бога Отця, промінь – Бога Сина, а тепло – Животворчого Духа.

Будь-яка запашна квітка також навчить нас триєдності. Корінь – потаємний Отець, стебло – Син, Який тримає все, а прекрасна квітка – Дух, Який народжує в нас чесноти і насичує нас ароматом безсмертя.

Той, хто спрямує свій погляд углиб космосу, зможе побачити чіткий образ Трійці в трьох вимірах простору.

Навіть у нашій розмові ми користуємося образами Трійці – розум породжує думку, думка висловлюється словом, а дихання доносить слово до слуху іншого. Дійсно, весь світ наповнений слідами Божої величі. Нам потрібно тільки навчитися зупинятися на своєму шляху, розплющувати очі та вуха, і тоді невидима сила і Божество через споглядання творіння стануть доступними очам нашого розуму. Через це ми зможемо побачити зорю вічності, що розгорається, і ранкову зірку, що піднімається в наших серцях.