Навіщо ставати кращими?

І не раз і не два на сторінках сайту ми піднімали питання: «Навіщо ми постимо?» і «Навіщо ми ходимо до храму?» – і, відповідно, давали відповіді – для духовного зростання та наближення до Бога, що, у принципі, є одним тим самим. Адже Бог – це і є Джерело всього доброго в цьому світі: «Всяке добре даяння і всякий досконалий дар сходять зверху, від Отця світів» (Як. 1:17). І чим більше ми наближаємося до цього Джерела, тим більше духовно зростаємо, вдосконалюємося, стаємо кращими. Кращими, у сенсі наших моральних, загальнолюдських якостей, того, що Христос назвав плодами віри: «По плодах їхніх пізнаєте їх. Хіба збирають виноград з терня або смокви з будяків? Так усяке добре дерево і плоди добрі родить, а погане дерево і плоди погані родить» (Мф. 7:16,17).

З цим, здається, розібралися. Але навіщо ставати кращими?

– Що за безглузде питання? – може хтось щиро здивуватися, але попри це, часто не зможе відразу дати відповіді. Досить часто саме прості запитання заставляють людей серйозно задуматися.

Все таки навіщо ставати кращими? Адже це – важкий, тернистий шлях, чи не простіше простувати широким, більш легким шляхом (правда це здається лише на перший погляд), а там видно буде? У принципі, більшість людей так і чине. Дехто ж відповість, що ми повинні духовно зростати, ставати кращими для того, щоб потрапити в небесні оселі, а широка дорога веде до погибелі. Усе так, але починати розмову про нашу посмертну долю зараз немає сенсу, через її об’ємність і складність (ви все таки не забули як називається ця рубрика?), тому дамо коротку і просту відповідь.

– Навіщо потрібно ставати кращими? – щоб принести користь самим собі. Бо в житті діє надзвичайно простий, але попри це не менш дієвий принцип: допомагаючи ближнім – ми допомагаємо собі, шкодячи їм – шкодимо собі, а допомога ближнім – це і є наші духовні плоди, наслідки нашого духовного зростання, результат наближення до Бога (кому що більш подобається).

З повагою, редакція сайту


Ваш коментар: