Шукайте ж спершу Царства Божого

Цей вірш відкриває нам ще один духовний закон – закон залежності, який ніяк не можна переступити, обійти або ігнорувати. Господь не залишив нас у невіданні і попередив, якщо ми хочемо мати успіх у матеріальному, то, у першу чергу, ми повинні не матеріальне благо шукати і не цим бути сповненими, не проблемами цього світу, а Царством Божим і Його правдою. Він не сказав, щоб ми, передусім, шукали матеріальних благ, і тоді Царство Боже додасться, а, навпаки, усе інше додасться тільки тим, хто, у першу чергу, шукає Царство Боже і Його правду. Загубили цей курс, захопилися проблемами світу, ось, і немає успіху. Хоч як риба об лід бийся, забувши про закон залежності і порушивши закон, не отримаєш результат.

Так що ж таке Царство Боже і що ми повинні шукати? І де ми повинні Його шукати? Павло пояснює Римлянам: «Бо Царство Боже – не їжа і питво, але праведність, і мир, і радість у Святому Духові» (Рим. 14:17). Значить, що ми повинні шукати, щоб досягти Царства Божого? Передусім, праведності, праведного способу життя. Треба виправити свої серця, прибрати звідти усе, що неправедне в очах Божих. Треба виправити свої вчинки, тобто йти шляхом очищення, освячення, шукати чистоти і святості, ставати праведниками, чиї молитви чує Бог, і на чиї молитви Він відповідає.

Жити праведно – це означає підпорядкувати свою плоть духу, ліквідовувати похіть, очиститися від діл плотських, які ведуть до смерті: «Діла плотські явні: це – перелюб, блуд, нечистота, безсоромність, ідолослужіння, чародійство, ворожнеча, чвари, заздрість, гнів, розбрат, незгоди‚ (спокуси), єресі, ненависть, убивство, пияцтво, безчинство і таке інше. Попереджаю вас, як і раніше попереджав, що ті, хто так роблять, Царства Божого не успадкують» (Гал. 5:19-21). Якщо ви досягли такого підпорядкування плоті і душі вашому духу, якщо ви досягли усередині себе єдності бажань, то ви досягли Царства Божого, оскільки у вас є гармонія, єдність, дух, душа і тіло бажають одного, і у вас є мир, радість і задоволення. Коли усередині нас немає розбіжностей, а є єдність бажань, то з’являється і мир, тому що припиняється війна плоті і душі з духом, як пише Павло: «Духом живіть, і ви не будете чинити похоті плотської, бо плоть бажає противного духові, а дух – противного плоті: вони одне одному противляться, так що ви не те робите, чого хотіли б» (Гал. 5:16,17).

Отже, якщо ви бажання душі і плоті підпорядковуєте духу, то досягаєте єдності, гармонії і Царства Божого, «бо Царство Боже – не їжа і питво, але праведність, і мир, і радість у Святому Духові» (Рим. 14:17). Пам’ятайте, духом ми з’єднуємося з Духом Божим, і наш дух знає волю Божу про нас і бажає одного з Духом Божим. І якщо наша плоть і душа підпорядковані духу, а дух сполучений з Духом Божим і бажає одного з Ним, то Царство Боже усередині нас, бо в нас – гармонія.

Царство Небесне, або ж Царство Христове, є підпорядкування усього Богові, через Христа, так що Бог буде усе в усьому: «Він передасть царство Богу і Отцю, коли скасує всяке начальство, і всяку владу і силу, бо Йому належить царствувати, доки покладе всіх ворогів під ноги Свої» (1Кор. 15:24,25). І якщо у вас Господь, то у вас і Царство Небесне, бо Сам Ісус так каже про Себе. Ті, хто приймав Його як Христа, як Месію, досягали Царства Божого. І мир, і радість перебуватимуть у вас, як наслідок досягнутої гармонії, як наслідок присутності у вас Царства Божого.

Отже, ми розглянули, як треба досягати Царства Божого і що шукати, але в Євангелії сказано, що ми повинні шукати ще і правди Його: «Шукайте ж спершу Царства Божого і правди Його…» (Мф. 6:33). Так що ж є правда Царства Божого?

Ісус сказав про Себе, що Він виконав всяку правду, тобто Він виконав всякий закон Царства Божого, і тому сатана, прийшовши, не знайшов у Ньому нічого. Ось, що Ісус назвав правдою: «Бо так належить нам виконати всяку правду» (Мф. 3:15), «Хто творить правду, той праведний, як і Він праведний» (1Ін.3:7). Виконання закону, заповідей Божих і є виконання правди Його. Хреститися, причащатися, сповідувати Його Господом і багато що інше – це усе виконання Його правди. Ось, що ми повинні шукати передусім, щоб решта додалася до нас: «Бо Царство Боже всередині вас є» (Лк. 17:21). І перебуває воно усередині нас, якщо в нас є закони Царства Божого. Якщо ми є виконавцями цих законів, якщо вони стали частиною нас, частиною нашого характеру, то Царство Боже в нас.

Кожен з нас є громадянином якоїсь держави, і де б ми не перебували, виховання тієї країни, в якій ми виросли, просочує наш характер, відкладає свій відбиток і проявляється в нас. Ми називаємо це національною культурою, судячи з якої, завжди можна визначити з якої країни людина.  Ось так і ми повинні змінитися, щоб стати громадянами Небесної Держави. Треба, щоб, де б ми не жили, у нас проявлялася наша національна культура, але вона повинна стати Небесною.

Отже, досягнення праведності і виконання правди, тобто заповідей Його, повинні стати метою нашого життя. Хто живе за цим законом залежності, той і має успіх. Про нього піклується Сам Господь. Давид казав, що навіть нащадки праведника користуються благословенням, даним праведникові: «Я був молодим і постарів уже, але не бачив праведника покинутим або щоб діти його просили хліба». (Пс. 36:25). Навіть на нащадків праведника поширюється благословення Божі. Хто з вас може так потурбуватися про своє потомство і бути упевненим, що його потомство не бідуватиме? Навіть зібравши великі скарби, не можна бути упевненим у майбутньому, бо стихії цього світу непередбачувані. Але хто хоче потурбуватися про своїх нащадків, той нехай зараз шукає праведності, і усе додасться вам і потомству вашому: «Шукайте ж спершу Царства Божого і правди Його, і все це додасться вам» (Мф. 6:33).

За матеріалами сайту http://philadelphiachurch.co.uk