Господній прихід

Текст:

Прийнято казати, що на Різдво Христос приходить щороку до кожного в дім. Звучить гарно, але така подія як Господній візит, може статися не тільки в день свята Різдва Христового, або ж на другий чи третій день після нього, але взагалі будь-якої пори. «Дух дихає, де хоче, і його голос ти чуєш, та не відаєш, звідкіля він приходить, і куди він іде» (Ін. 3:8).

«Ось Я стою під дверима та стукаю: коли хто почує Мій голос і двері відчинить, Я до нього ввійду, і буду вечеряти з ним, а він зо Мною» (Об. 3:20), – цей біблійний вірш часто цитують за такої нагоди, і, зауважте, Господь знову ж таки не вказує час Свого візиту, вибираючи цей час за відомими лише Йому міркуваннями.

Єдине, у чому ми можемо бути впевненими, так це в тому, що Господь перебуває поблизу нас: «І ото, Я перебуватиму з вами повсякденно аж до кінця віку!» (Мт. 28:20). Загалом, ці слова були звернені Спасителем до власних учнів, апостолів, от тільки хто заважає нам у свою чергу стати учнями Христовими, Його послідовниками? Адже християни власне такими учнями і є.

Навіть більше, ми можемо стати не тільки учнями, але і друзями Христові: «Ви друзі Мої, якщо чините все, що Я вам заповідую» (Ів. 15:14). Найбільша ж Христова заповідь, якщо хто призабув або ж не знає, звучить так: «Оце Моя заповідь, щоб любили один одного ви, як Я вас полюбив!» (Ів. 15:12). При чому така любов не має якихось обмежень: «Ніхто більшої любови не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» (Ів. 15:13). Це, власне, Христос довів особисто…

Але в Христовому відвідуванні є ще один момент, на який зважає насправді вкрай мало людей і про який часто нагадують у багатьох різдвяних притчах. Що саме мається на увазі? Те, що Христос часто відвідує нас на життєвому шляху в образі багатьох нужденних людей, і допомогу надану ним, Він сприймає на власну адресу: «Що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили» (Мт. 25:40). Відмову в допомозі Господь Ісус Христос теж сприймає на власну адресу… Але в усьому цьому ми переконаємося під час зустрічі з Ним на Остаточному суді, більш відомому як Страшний.

Але це буде потім, а зараз же нам варто поглиблювати наявні особисті стосунки з Творцем, або ж започатковувати їх, якщо не встигли це зробити. А день свята Різдва Христового дає для цього чудову нагоду.

Братство “Vita

Усе по темі: Різдво Христове