День дванадцятий

Зцілення біснуватого отрока, Гюстав Доре

«Коли вони прийшли до народу, то підійшов до Нього чоловік і, ставши перед Ним на коліна, сказав: Господи! Помилуй сина мого; бо він на новий місяць біснується і тяжко страждає, бо часто кидається в огонь і часто у воду. Я приводив його до учеників Твоїх, та вони не змогли зцілити його. Ісус же, відповідаючи, сказав: о роде невірний і розбещений! Доки буду з вами, доки терпітиму вас? Приведіть його до Мене сюди. І заборонив йому Ісус, і біс вийшов з нього; і отрок зцілився у ту ж мить. Тоді ученики, приступивши до Ісуса на самоті, сказали: чому ми не змогли вигнати його? Ісус же сказав їм: через невір’я ваше. Бо істинно кажу вам: якщо ви матимете віру як зерно гірчичне і скажете горі цій: перейди звідси туди, і вона перейде; і не буде нічого неможливого для вас. Цей же рід виганяється тільки молитвою і постом.

Під час перебування їх у Галилеї, Ісус сказав їм: Син Людський буде виданий в руки людям, і уб’ють Його, і на третій день воскресне. І вони дуже засмутилися». (Мф. 17:14-21)

Заступатися за своїх дітей у молитвах перед Богом і приводити їх до Христа – це найважливіше завдання батьків (а також духовних отців, настоятелів, сповідників) поряд із вихованням, або, краще сказати, це є невід’ємний елемент християнського виховання. Що з того, якщо для дитини здобудемо ввесь світ – супершкола, гуртки, курси, танці, музична, спортивна школи, вища освіта, одяг світових брендів і т.д. – віддамо їй своє здоров’я і життя, а душу її занапастимо, бо не навчимо бути з Христом?

Купімо собі зернятко гірчиці, і хай воно нагадує нам про те, що нам потрібна більша віра, бо її в нас ще досі замало. Ісус дуже засмучений таким станом нашої віри. Слова, які вириваються з Його уст, виражають біль душі і перегукуються з тими, які Він сказав, виганяючи торговців із храму. «Але Син Людський, коли прийде, чи знайде віру на землі?» (Лк. 18:8). Ісус шукає в нас віру.

Апостоли наче не чують того, що говорить Ісус. Він каже, що «на третій день воскресне», а вони тяжко зажурились. В усіх важких ситуаціях потрібно собі нагадати, що Христос воскрес, що смерть переможена!

Священик найчастіше чує в Сповіді два види гріхів: «пропускав молитву» і «не постив». Чому так складно сьогодні нам із молитвою і постом, адже вони мають безпосередній стосунок до нашої віри, годують і скріпляють її?

Помолімося за всіх «проблемних» дітей, життя і виховання яких вийшло з-під контролю батьків, щоб Господь зцілив їх і вони не впадали в різні крайнощі (алкоголь, наркотики, гульбища, розпусту).

<< День одинадцятий

День тринадцятий >>