Не виправдовувати людське беззаконня

У людей часто виникає сильне обурення, коли вони стикаються з неякісними підробками товарів, продуктів, які призначені для дітей. Подібну логіку зрозуміти можна: діти для багатьох з нас – це уособлення чистоти та беззахисності. І коли хтось зазіхає на це, він тим самим викликає в людей праведний гнів. Тут начебто все ясно. І хоча подібна логіка зрозуміла, вона не повинна ставати прийнятною.

– Чому? – спитаєте ви. А тому, що вона не відповідає Божим принципам. Бог у Своїх заповідях вказав не красти, не вбивати, не пожадати чужого і т д. і  т.п., не вказавши, що це слід робити стосовно дітей або певної верстви населення. Божі заповіді абсолютні: їх виконання спрямоване до всіх людей і виконувати їх, у свою чергу, повинні всі люди, хоча, звичайно, у них залишається право не робити цього. Чим часто, на превеликий жаль, люди і користуються, що в жодному випадку не скасовує важливості дотримання Божих заповідей.

А коли люди починають розмірковувати, що стосовно дітей (старих, хворих, убогих – часто на увазі маючи самих себе), так робити не можна, вони тим самим упускають питання про те, що так взагалі не можна робити з будь-ким. Ми повинні пам’ятати не лише про себе, але і про ближніх, адже саме до цього закликає нас Господь: «Люби ближнього твого, як самого себе» (Мф. 22:39).

Це саме стосується, коли ми чуємо новину про чергове смертельне отруєння неякісною горілкою і починаємо стверджувати, що пияки самі винні. Так, їх ніхто не примушував пиячити, ніхто силоміць не заливав в їх горлянку отруйне зілля, але це не дає нам жодного права виправдовувати людське зло, чиюсь безпринципність, що продиктована корисними інтересами. Треба пам’ятати, що ці пияки – наші ближні, які колись теж були дітьми.

Редакція сайту


Ваш коментар: