Чи можна під час посту не дратуватися і не засуджувати людей?

Із заголовка стає зрозумілим про що піде зараз мова. А говорити дійсно є про що, бо роздратування і засудження ближніх, які не постять (або не так суворо дотримуються посту) – неодмінні супутники справжньої пісної дієти. Кажете, що у вас немає такого? – Тоді ви дійсно досягли висот духу та упокорення, або ж просто не помічаєте цього за собою.

Для інших – маленька порада, як позбутися роздратування і не засуджувати людей під час посту. Як це зробити? Дуже просто – зменшити суворість посту. Адже піст – це духовна вправа, а не утримання себе від їжі до потемніння в очах. Думаєте, Богові таке треба? «Жертва Богові – це дух упокорений, серцем скорботним і смиренним Ти не погордуєш» (Пс. 50:19), – якщо ж утримання від їжі тільки озлоблює нас, тоді який сенс такого постування? Які ми отримаємо від цього духовні плоди?

Звичайно, це не заклик припинити постити, а просто пропозиція з’їсти дещицю скоромного, щоб уяснити для себе кілька важливих речей:

По-перше, що ми не такі «духовні гіганти», як хотіли ними бути.

По-друге, у нас не вийде вже так принципово засуджувати ближніх, які не постять, чи як і ми тепер, дотримуються посту лише частково.

По-третє, залишиться менше місце для роздратування, бо про яке роздратування можна говорити, якщо тут таке…

І по-четверте, ми переконаємося, і це саме головне, що Бог любить нас такими, як ми є: дотримуємося ми посту чи ні.

І заради осягнення цієї простої істини варто було розпочинати піст.

Редакція сайту


Ваш коментар: