Бути Ананієм

Проповідь апостола Павла, Джованні Панніні

У Дамаску був один ученик на ім’я Ананія; і Господь у видінні сказав йому:

– Ананіє!

– Я, Господи!

– Встань і піди на вулицю, що зветься Прямою, і спитай в Юдиному домі тарсянина на ім’я Савл; він зараз молиться, і бачив у видінні мужа, на ім’я Ананія, який прийшов до нього і поклав на нього руку, щоб він прозрів.

– Господи, я чув від багатьох про цього чоловіка, скільки зла заподіяв він святим Твоїм у Єрусалимі; і тут має від первосвящеників владу зв’язати всіх, хто призиває ім’я Твоє.

– Іди, бо він є Мій обраний сосуд, щоб пронести ім’я Моє перед народами‚ і царями, і синами Ізраїлевими. І Я покажу йому, скільки він має постраждати за ім’я Моє (Діян. 9:10-16).

«Мій обраний сосуд», – це про людину, яка вбивала людей і нищила Церкву. Погодьтеся, у Бога буває інший погляд на речі і на людей, ніж у нас. Чому? – Бо Він бачить людське серце і може змінити його «полярність»: зробити з ворога Церкви її палкого проповідника. Що ж робити нам? – Покладатися на волю Божу, як і зробив Ананія: «Ананія пішов і увійшов у дім і, поклавши на нього руки, сказав: “Брате Савле, Господь Ісус, Який з’явився тобі на дорозі, якою ти йшов, послав мене, щоб ти прозрів і сповнився Святого Духа”. І вмить немовби луска відпала з очей його, і враз він прозрів; і, вставши, охрестився» (Діян. 9:17,18). Так почався шлях, напевно, одного з найславніших апостолів та проповідників Царства Божого.

Можливо, нам не судиться стати Павлом, але, напевно, нам під силу стати Ананієм, який виконавши зовсім не зрозумілу для нього волю Божу, зміг наставити на шлях істинний обраний Богом «сосуд». Можливо, подібний обраний «сосуд» чекає і на нас. Головне, щоб ми хотіли знати волю Божу і, що, вкрай важливо, мали наснагу виконати її.

Автор: Михайло Лукін (з циклу: “Наслідуючи біблійні приклади“)

Усе по темі: День Петра і Павла