Гріх, пристрасть, вада: у чому відмінність і як з ними боротися

Питання в редакцію журнала “Фома”:

«Постійно чую фрази: «Це вас гріх долає», «Це у вас пристрасті вирують», «а це – ваші вади».

І я вже заплутався. Чим гріх відрізняється від пристрасті, від вади? З чим ми повинні боротися і що ми повинні сповідувати священикові? Тільки гріхи? А про пристрасті, вади, похіть, помисли теж повинні розповідати?

І що всі ці поняття означають на практиці? От наприклад, мене все життя мучить злість і агресія, мені вічно щось не подобається, я злюся і зриваюся на найближчих людях за будь-якої дрібниці.

Це мій гріх? Пристрасть? Вада?

– Василь»

Відповідає Олександр Ткаченко:

Занадто часте вживання важливого слова може убити його сенс, витрусити з нього «начинку», залишивши лише порожню форму, яку усяк вільний наповнювати тим змістом, який йому до вподоби.

Щось подібне іноді відбувається в церковному і вже тим більше – у світському середовищі із словами «гріх», «пристрасть», «вада», і ще цілим рядом слів. Ясно, що всі вони означають щось нехороше, спрямоване проти Бога і Його задуму про світ. Але провести між ними ясну смислову межу буває нелегко, особливо тим людям, які щойно переступили поріг Церкви. Тому ми спробуємо тут на найпростішому рівні розповісти про ці речі – про те, що в них спільного, який сенс міститься в кожному з цих слів і як відрізнити їх один від одного, щоб вони не злипалися в одну незрозумілу грудку, з якою невідомо що робити.

Читати далі:

  1. Ситечко мадам Грицацуєвойпро гріх
  2. Помста начальниковізнову про гріх
  3. Заливати вогонь бензиномпро пристрасті
  4. Тавропро вади
  5. Поради не допоможуть!що робити далі