Чудо примноження

У євангельській розповіді про чудове помноження хлібів і риби люди зазвичай не помічають двох речей, саме на які хотілося звернути увагу.

По-перше, це те, що ті п’ять ячмінних хлібів (на це зауважує лише Іоанн) і дві рибини не з’явилися якимсь дивовижним чином – ними поділився юнак (Ін. 6:9). Ясна річ, на тлі подальших подій ці дві рибки та п’ять маленьких хлібців просто губляться, але вся річ у тім, що це чудо не сталося, як би невідомий хлопчина не поділився своєю вечерею з усіма іншими.

«Істинно, істинно кажу вам: якщо пшеничне зерно, упавши на землю, не помре, то залишиться одне, а якщо помре, то принесе багато плодів» (Ін. 12:24) – такі принципи проголошеного Христом Царства Божого, заради цього Господь на землі заснував Свою Церкву, щоб ми з Божою допомогою преображали цей світ. Але таке преображення неможливе без жертви, без зусиль з нашого боку: «Царство Небесне силою здобувається, і хто докладає зусилля, здобуває його» (Мф. 11:12).

«Богові ж усе можливо» (Мф. 19:26), – абсолютно так, але Він не хоче діяти без нашої участі, ми створені і покликані до неї. Господь поселив Адама в Едемському саду, «щоб обробляти його й оберігати його» (Бут. 2:15), так само і ми покликані оберігати та дбати про нашу землю та піклуватися один про одного: «Носіть тягарі один одного і так здійсните закон Христа» (Гал. 6:2). Той хлопчина – невідомий для нас, але відомий Богу, прекрасно зрозумів суть Христової проповіді: «Люби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією силою твоєю, і всім розумом твоїм, і ближнього твого – як самого себе» (Лк. 10:27). Через цю любов він послужив ближнім, поділився всім, що мав, і тим самим послужив Богові. Це прекрасний приклад для пояснення Божих принципів, що діють у нашому житті: допомагаючи ближнім – ми служимо Богові: «Істинно кажу вам: зробивши це одному з цих братів Моїх менших, Мені зробили» (Мф. 25:40). І хай не бентежить вас малий дар, ваша мізерна допомога, Бог здатен збільшити все це, ретранслювати, поширити всім світом, як це Він зробив з даром юнака: зміг нагадувати 5 хлібами і 2 рибками людський натовп. Головне, щоб у нас було бажання здійснити цей крок, пожертвувати щось своєму ближньому.

Друга річ, яку ми часто не помічаємо, просто забуваємо – це Божа любов, що помножила хліби і рибки. Якось за житейськими справами вона просто зникає з поля нашого зору, і ми їмо той хліб, ті рибки, забуваючи, Хто їх дав нам, втім, як і все в нашому житті, як і саме життя.

Автор: Михайло Лукін (з циклу: “Наслідуючи біблійні приклади“)

Усе по темі: 8 неділя після П’ятидесятниці