Шукання Бога

Пророк Ілля на вогненній колісниці. Р.Ляйнвебер

У служінні, чи точніше, поневіряннях, пророка Іллі, є один дуже цікавий епізод: “І ось, було до нього [Іллі] слово Господнє, і сказав йому Господь: що ти тут, Іллє? Він сказав: поревнував я за Господа Бога Саваофа, тому що сини Ізраїлеві залишили завіт Твій, зруйнували Твої жертовники і пророків Твоїх убили мечем; залишився я один, але і моєї душі шукають, щоб відняти її. І сказав: вийди і стань на горі перед лицем Господнім” (3Цар. 19:9-11). Ілля дійсно всім серцем, всією душею шукав у своєму житті Господа, служив Йому. Ще того не знаючи, він здолав сорокаденну подорож, щоб побачитися лицем до лиця з Творцем. Погодьтеся, неабияке завзяття, що згодом було винагороджено.

А тепер давайте порівняємо шукання Господа пророком Іллею з нашими шуканнями. Здається, що порівняння буде явно не нашу користь. А потім дивуємося, чому Бог «мовчить», «не відповідає» на наші молитви. Хоча тут деколи саму молитву треба ставати під сумнів, бо вона часто набуває вигляду зачитування списку скарг, побажань і зітхань про важку долю, ніж діалог між двома люблячими особистостями, якою в принципі молитва має бути. А дехто, попри все, намагається стверджувати, що Бога любить.

Чи дійсно це так? “Якщо любите Мене, то дотримуйтесь Моїх заповідей” (Ін. 14:15), – це не абихто сказав, це сказав втілений Бог – Ісус Христос. А які саме заповіді? – Знову надамо слово Першоджерелу: “І один з них, законник, спокушаючи Його, запитав, кажучи: Учителю, яка заповідь найбільша в законі? Ісус сказав йому: полюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією думкою твоєю. Це є перша і найбільша заповідь. Друга ж подібна до неї: люби ближнього твого, як самого себе” (Мф. 22:35-39).

То чи любимо ми Господа? Чи відповідно цього, дотримуємося Його заповідей? Давайте, будемо чесними із самими собою, і зізнаємося: хотіли бути кращими, але є такими як є. “Бо не розумію, що роблю: тому що не те роблю, що хочу, а що ненавиджу, те роблю” (Рим. 7:15). Господи, допоможи нам стати хоч трішечки кращими, допоможи нам по-справжньому полюбити Тебе і мати сили виконувати Твої святі заповіді!

Автор: Михайло Лукін (з циклу: “Наслідуючи біблійні приклади“)