Незамінні люди: чи є вони?

Чи є незамінні люди? По-справжньому, а не як прийнято говорити на похоронах, адже в більшості випадків на похованні чергового небіжчика більшість людей що й відчувають, так це ніяковість від розуміння раннього чи пізнього кінця своєї земної мандрівки.

Чи є все таки люди, після відходу яких оточуючі люди відчувають пустоту? Звичайно є. Саме цікаво, що часто їх помічають і починають дійсно цінувати після їх відходу в інший світ, бо в цьому світі вони за життя часто залишаються малопоміченими.

У Біблії таких людей прийнято називати «сіллю землі» (Мф. 5:13), яка власне дає землі силу. Це люди безкорисливого служіння ближнім. Втім, безкорисливе – не означає безоплатне, просто платня займає не центральне місце в їхньому служінні, і деколи носить більше символічний характер, адже не слід забувати, що «той, хто трудиться, достойний нагороди своєї» (Мф. 10:10). Для таких людей небесна нагорода має набагато більш важливе значення, ніж земна, бо вони чітко засвоїли біблійний принцип: «Не збирайте собі скарбів на землі, де черв і тля точать і де злодії підкопують і крадуть. Збирайте ж собі скарби на небі, де ні черв, ні тля не точать і де злодії не підкопують і не крадуть, бо де скарб ваш, там буде й серце ваше» (Мф. 6:21). Засвоїли і втілюють самим життям.

Саме дивно, що подібні люди часто бувають не занадто релігійними, що звичайно не робить їх не віруючими. Просто в них свої особливі стосунки з Творцем, про які вони до пори часу навіть можуть не здогадуватися. Але приходить час, і ці люди дізнаються, що виявляється вони жили, як заповідав Христос: «Зробивши це одному з цих братів Моїх менших, Мені зробили» (Мф. 25:40).

Приємно знаходитися поруч таких людей, бо через них пробиваються відблиски горнього світла. Головне, вміти їх побачити ще тут, на землі, до їхнього відходу в небесні обителі.

Редакція сайту


Ваш коментар: