Чому люди не довіряють Богові?

У багатьох людей можна спостерігати цікаву особливість: вони беззаперечно довіряють безглуздим, нереальним обіцянкам усіляких пройдисвітів (щоб у цьому переконатися не треба далеко йти – будь-яка передвиборча компанія яскравий приклад цьому), але не хочуть довіряти Богові, Який якраз Свої обіцянки виконує («бо не буває безсилим у Бога ніяке слово» Лк. 1:37).

Чому подібне відбувається? Усе просто – люди охоче вірять тому, чому хочуть вірити, і слухати те – що приємне на слух. До того ж, для цього не треба докладати значних зусиль (у випадку виборів – віддати за потрібного кандидата свій голос), з Богом усе навпаки: Він часто каже робити те, що людині робити вкрай неприємно (не грішити, ставати кращими), і для цього, між іншим, треба докладати певні зусилля: «І якщо ви будете слухати закони ці і зберігати і виконувати їх, то Господь, Бог твій, буде зберігати завіт і милість до тебе, як Він клявся батькам твоїм, і полюбить тебе, і благословить тебе…» (Второзаконня 7:12,13). Крім того, Божі обіцянки виконуються з часом (як можете переконатися з наведеної цитати), а людські, ніби, тут і зараз.

Нічого нового тут немає, адже розпочалося все це ще в Едемському саду: «І сказав змій жінці: ні, не вмрете, але знає Бог, що того дня, коли ви з’їсте їх, розкриються очі ваші, і ви будете, як боги, що знають добро і зло» (Буття 3:4,5). «Тут і зараз», – каже лукавий, а за ним повторюють люди. «Зачекайте, виконуйте заповіді – і благословлю вас», – каже Господь. Кому повіримо? Вибір за нами, за кожним з нас.

Редакція сайту


Ваш коментар: