Фундамент – Євангеліє

Яке значення Євангелія в житті християнина? На цю тему можна говорити довго, але головне завдання священнослужителя: допомогти людині, яка прийшла в храм, полюбити цю Книгу. Без цієї любові християнське життя втрачає свою основу. Будівлю неможливо звести без міцного фундаменту. Фундамент християнського життя – євангельське слово.

У Священному Писанні Нового Завіту є вражаючі приклади навернення до Христа, причому навернення з такого стану, коли людині, здавалося б, вже немає можливості щось змінити. Митар Матфей, який “сидів на митниці“, почув слова Господні: “Іди за Мною” (Мф. 9:9) і став апостолом, євангелістом. Що ж тут дивного? Христос покликав його – і він пішов. Якщо трішки глибше вдивитися в Євангеліє, то можна зрозуміти, що покликання Матфея-митаря – справжнє диво. Збирач податків, ненависний своїми одноплемінниками, – невипадково слово “митар” було практично синонімом слова “грішник”, вирішує раптом залишити все, змінити звичний хід життя і стати учнем Христовим, стати проповідником благої звістки.

Інший приклад – апостол Павло. Фарисей, який провів юність “біля ніг” одного з найвидніших і авторитетніших учителів, схвалював переслідування і вбивства християн, по дорозі в Дамаск змінює своє життя в абсолютно протилежну сторону. Тому Церква знає не гонителя християн Савла, а апостола Павла, автора чотирнадцяти послань, що увійшли до Нового Завіту.

Християнин читає Євангеліє не для того, щоб просто знати його зміст, але для того, щоб співвіднести з євангельським мірилом своє власне життя. Чи живемо ми так, щоб за словом Христовим люди “бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного” (Мф. 5:16)? Чи сильна наша віра настільки, щоб разом з апостолом Петром вигукнути: “Ти є Христос, Син Бога Живого” (Мф. 16:16)? У цих словах не просто визнання Божественності. Сповідувати Христа як Бога – означає свідчити про Його Божественність своїм власним життям. “З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою” (Ін. 13:35) – каже Господь Ісус Христос.

Любов не дається автоматично, не купується за гроші. Любов в євангельському сенсі можлива тільки в Христі і з Христом. Здійснитися це може тільки одним способом: треба любити Євангеліє, треба жити їм. І тоді місце нашого “я” займе Христос, сумніви розсіються, а любов буде настільки сильною, що вже ніхто не зможе її відняти.

 Автор: священик Василь Куценко