Бути як дитина

Що краще сказати Богові при нашій зустрічі на небесах? Погодьтеся, цікаве запитання і найкращою порадою в пошуку відповіді на нього буде наступна біблійна порада: «Істинно кажу вам: якщо ви не навернетесь і не будете як діти, не ввійдете у Царство Небесне» (Мф. 18:3). І якщо з наверненням усе більш-менш зрозуміло: «Віруй у Господа Ісуса Христа і спасешся ти і весь дім твій» (Діян. 16:31), то як бути дитиною не все ясно. Що означає бути як дитина? – Це передусім бути щирим: із собою, з оточенням, з Богом. Не вдавати із себе того, ким не є насправді, і тоді буде значно легше сприйняти світ і Бога такими, як вони є, а не такими, якими ми хочемо їх бачити.

Саме в цьому випадку нам буде цілком під силам сказати Богові при першій можливості: «Господи, як я радий Тебе бачити! Господи, Ти, напевно, за мною сумував, Тобі так мене не вистачало!» А що ми почуємо у відповідь? – «Саме так, добре і вірне дитя! Увійди в радість Отчого дому!» (див. Мф. 25:21). Бог дійсно буде радий нашому приходу, Йому дійсно бракувало саме нас і Він очікував, коли ми нарешті зустрінемося особисто: лицем до лиця.

«У той час зрадів духом Ісус і сказав: славлю Тебе, Отче, Господи неба і землі, що Ти утаїв це від премудрих та розумних і відкрив те дітям. Так, Отче, бо таке було Твоє благовоління» (Лк. 10:21). Між іншим, ці «діти» стануть всесвітньо відомими апостолами, чиї імена «записані на небесах» (Лк. 10:20). Здавалося б, що за дурниця, бути десь записаним, проте «яка користь людині, коли вона придбає ввесь світ, а душу свою занапастить? Або що дасть людина взамін за душу свою?» (Мк. 8:36,37). Так що порада наслідувати дітей виявляється не такою ж безглуздою, ну, а майбутні апостоли виявилися не такими дурними, як більш за все, вважало їх оточення.

Але до чого порада наслідувати дітей у день Собору архистратига Михаїла та інших безплотних Сил? – Уся річ у тім, що нам ще доведеться набутого того щирого, дійсно дитячого стану, в якому перебувають ангели Божі на чолі з архангелом Божим Михаїлом.

Редакція сайту


Ваш коментар: