Конкретні вчинки і найкращі ідеї

Послання Ісуса Христа в притчі про Страшний суд (Мф. 25:31-46) є просте і чітке:

Страшний суд, Рафаэль Коксі

По-перше, Він називає Себе тим, хто приходить, або «хто гряде», тобто ототожнює себе з Месією, якого очікує Ізраїльський народ. Тобто Він є царем царства, що наближається, ми же в свою чергу можемо стати тими, хто своїми конкретними вчинками може наблизити Його прихід.

По-друге, є момент приходу цього царства. Останній суд, коли «зберуться перед Ним усі народи; і відділить їх одних від одних, як пастир відділяє овець від козлів», – той момент, коли можна буде сказати про те, що це царство остаточно прийшло. Тобто саме те, що Месія прийматиме усі остаточні та найважливіші рішення, є одним з ключових і найважливіших елементів нового царства (напевно в повсякденному житті так часто нам бракує саме цього – на молитві, в читанні Святого Писання – почути остаточне рішення саме з уст нашого Господа).

По-третє, предметом цього суду будуть конкретні вчинки, які говорять про все: саме те що ми зробили чи не зробили, а не про наші найкращі ідеї, світоглядні бачення, не наші найпродуманіші обґрунтування чи виправдання, але вчинки стануть ключем, котрий дозволить нам вповні брати участь у славі нашого Спасителя.

Врешті, по-четверте, ці вчинки розглядаються з кута, що я зробив у конкретній ситуації задля Бога і в Бозі, тобто чи все в моєму житті було освітлене світлом Його присутності, чи я навчився протягом життя навіть найдрібніші справи освітлювати теплом любові до Бога і до ближнього.

Нехай сьогоднішнє Євангеліє дасть нам нове прагнення саме конкретними добрими вчинками реалізовувати наше християнство.

За матеріалами сайту www.ukr-parafia-roma.it

Усе по темі: Неділя про Страшний суд