Два запитання

Текст:

Якось мудрець запитав учня:

– У чому полягає найсумніша трагедія людського життя?

– Напевно, у тому, що людина не знаходить відповідей на свої питання? – відповів учень.

– Ні, – промовив мудрець. – Трагедія в тому, що людина не ставить собі питань, на які вкрай важливо знайти відповідь.

Проте це не стосувалося одного з книжників, що поставив Спасителю питання, відповідь на яке вкрай необхідно знати кожному з нас. Що ж це за питання?

«Учителю, котра заповідь найбільша в Законі?» – «Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою. Це найбільша й найперша заповідь. А друга однакова з нею: Люби свого ближнього, як самого себе. На двох оцих заповідях увесь Закон і Пророки стоять» (Мт. 22:36-40). «Увесь Закон і Пророки», тобто в цих двох заповідях сконцентроване все те, що хоче побачити від нас Господь.

Проте важливість цих заповідей, як і постать Ісуса, були незрозумілими для Його слухачів. Тому Спаситель теж поставив питання з метою примусити співрозмовників задуматися над цим: «Що ви думаєте про Христа? Чий Він син? Вони Йому кажуть: Давидів» (Мт. 22:42), тобто земний нащадок шанованого усіма царя Давида.

Христос веде далі: «Як же то силою Духа Давид Його Господом зве, коли каже: Промовив Господь Господеві моєму: сядь праворуч Мене, доки не покладу Я Твоїх ворогів підніжком ногам Твоїм. Тож, коли Давид зве Його Господом, як же Він йому син?» (Мт. 22:43-45). Цим Ісус прямо стверджує, що очікуваний Месія – Він сам, і є не тільки людиною, але й Богом – Боголюдиною. Проте «ніхто не спромігся відповісти Йому ані слова» (Мт. 22:46). Як тоді, так і сьогодні багато людей не хочуть прийняти той факт, що Ісус з Назарету – втілений Бог, що «не прийшов кликати праведних, але грішників до покаяння» (Мт. 9:13). Натомість ті люди намагаються виправдатися перед Богом власною праведністю, через що трагічно помиляються: «Хто вірує в Сина, той має вічне життя; а хто в Сина не вірує, той життя не побачить – а гнів Божий на нім перебуває» (Ів. 3:36).

Братство “Vita”

Усе по темі: 15 неділя після П’ятидесятниці