Останній страшний суд

Текст:

«Як догодити Богу?» – певно, таке питання ставила хоча б раз у житті кожна людина, яка припускає існування Творця. Подібне питання може бути викликане просто цікавістю, любов’ю до Творця або ж страхом перед Ним. Напевно, остання причина є найбільш поширеною, через що останній суд Божий звуть Страшним. За якими ж критеріями буде судимий кожен з нас на цьому суді?

Про це легко дізнатися з Христової оповіді про цей суд. Згідно неї Господь «засяде на престолі слави Своєї. І перед Ним усі народи зберуться, і Він відділить одного від одного їх» (Мт. 25:31,32). Так одних Він поставить «праворуч Себе», а інших – ліворуч (в. 33). Що ж відбудеться далі?

«Тоді скаже Цар тим, хто праворуч Його: Прийдіть, благословенні Мого Отця, посядьте Царство, уготоване вам від закладин світу. Бо Я голодував був і ви нагодували Мене, прагнув і ви напоїли Мене, мандрівником Я був і Мене прийняли ви. Був нагий і Мене зодягли ви, слабував і Мене ви відвідали, у в’язниці Я був і прийшли ви до Мене» (в. 34-36).

Проте цей Божий вирок викличе лише подив у підсудних: «Господи, коли то Тебе ми голодного бачили і нагодували, або спрагненого і напоїли? Коли то Тебе мандрівником ми бачили і прийняли, чи нагим і зодягли? Коли то Тебе ми недужого бачили, чи в в’язниці і до Тебе прийшли?» (в. 37-39). Що ж на це відповість праведний Суддя?

«Поправді кажу вам: що тільки вчинили ви одному з найменших братів Моїх цих, те Мені ви вчинили» (в. 40)

Яка ж доля спіткає тих, хто опинився ліворуч Божого престолу? Христос скаже до них: «Ідіть ви від Мене, прокляті, у вічний огонь, що дияволові та його посланцям приготований» (в. 41), а все через те, що ці люди за свого земного життя не чинили справи милосердя відносно своїх ближніх. А відсутність милосердя Господь розцінює наступним чином: «Поправді кажу вам: чого тільки одному з найменших цих ви не вчинили, Мені не вчинили!» (в. 45)

«І ці підуть на вічную муку, а праведники на вічне життя» (в. 46), – так закінчує Христос Свою оповідь про Останній суд.

«Хто має вуха, щоб слухати, нехай слухає!» (Мт. 13:9), – цим біблійним віршем ми закінчуємо це оповідання.

Братство “Vita

Усе по темі: Неділя про Страшний суд