Божі поради

Текст:

Нагорну проповідь Спасителя без сумнівів можна вважати осереддям Його науки стосовно стосунків з Богом та з ближніми. Зокрема саме тут вперше в Новому Заповіті зустрічається Господній заклик відносно прощення кривд і гріхів ближніх: «Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець. А коли ви не будете людям прощати, то й Отець ваш не простить вам прогріхів ваших» (Мт. 6:14,15).

Також Спаситель радить нам як правильно постити, щоб ця духовна вправа принесла нам справжню користь: «А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо зміняють обличчя свої, щоб бачили люди, що постять вони. Поправді кажу вам: вони мають уже нагороду свою! А ти, коли постиш, намасти свою голову, і лице своє вмий, щоб ти посту свого не виявив людям, а Отцеві своєму, що в таїні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно» (Мт. 6:16-18).

Не менш важливою для кожного з нас є Христова наука про правильне ставлення до матеріальних статків, щоб у підсумку ми не виявилися духовними банкрутами: «Не складайте скарбів собі на землі, де нищить їх міль та іржа, і де злодії підкопуються й викрадають. Складайте ж собі скарби на небі, де ні міль, ні іржа їх не нищить, і де злодії до них не підкопуються та не крадуть. Бо де скарб твій, там буде й серце твоє!» (Мт. 6:19-21).

Ці рятівні істини Христос підсумовує твердженням, яке по праву називають золотим правилом: «Тож усе, чого тільки бажаєте, щоб чинили вам люди, те саме чиніть їм і ви» (Мт. 7:12). Якби всі люди чинили згідно цієї Христової поради, то з часом у світі б зникли усіляке зло і ворожнеча. Проте більшість людей, на жаль, бажають виконувати власну волю, а не Божу.

Саме людське свавілля стає основною причиною зла, яке коїться у світі, і яке Ісус прийшов подолати: «Я прийшов, щоб ви мали життя, і подостатком щоб мали» (Ів. 10:10), проте це неможливо без нормалізації стосунків з ближніми…

Братство “Vita

Усе по темі: Сиропусна неділя