Джерело нашої радості

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

Радість святкуємо ми сьогодні. Вознесіння Господнє! Але яка ж це радість, спитаєте ви. Хіба тут не печаль розлучення? Господь, Який був завжди з учнями, навіть після Своєї смерті явився до них, і от Він їх покидає, покидає нібито назавжди, зводить на Свою улюблену гору, там благословляє, і хмара світла осяює гору. Більше Його немає, більше Його не видно, більше Його не побачить ніхто ніколи в плоті. Здавалося б, це не радість, а печаль, адже немає більше Господа на землі.

Проте Церква говорить про радість, яку Господь дав Своїм учням. Бо насправді Він прийшов до людей наново, невидимий, але потужний у Своїй силі Воскреслого, у Своїй любові до нас. Він залишився тут, на землі. Він зовсім не пішов, зовсім не покинув нас; так Він і сказав учням Своїм: «Не залишу вас сиротами» (Ін. 14:18), і не залишив. Він перебуває тепер з нами завжди.

От що означало Вознесіння Господнє: не розлука, а вічне перебування з нами, не те, що Він йде від нас, але поселяється на землі навіки, поки вона стоїть. І з того часу, де б не знаходилася душа, що полюбила Господа Ісуса і до Нього потягнулася усією своєю сутністю, Він завжди каже: Я поруч, Я з тобою, Я буду з тобою завжди, Я буду з вами завжди. І лише тому, що Він вознісся, Він міг сьогодні прийти в наш храм і незримо осяяти Святі Дари і дати нам можливість брати участь у трапезі святого причастя. Тільки через те, що Він вознісся, Його слово звучить всюди так, як ніби це каже Він Сам. Бо Він вознісся, Дух Божий і Дух Христовий живуть у світі і не дають Церкви Христовій впасти, незважаючи на бурі і вітри, які їй завжди погрожують.

Ти з нами, Господи, і в цьому наша радість, надія і сподівання. Ти не пішов, а навпаки, повернувся до усіх людей у будь-якому кінці землі, явив Свою славу на горі, «зійшов Бог при окликах радости, Господь – при звуках сурмних» (Пс. 46:6), а потім невидимо, незримо, але в силі тут з нами перебуваєш, виконуючи Своє обіцяння: «Я з вами по всі дні, до кінця віку». Амінь.

Автор: протоієрей Олександр Мень

Усе по темі: Вознесіння Господнє