Книга Неємії

Неємія біля стін єрусалимських, Гюстав Доре

Неємія походив з коліна Іудиного і, ймовірно, з царського роду. Він займав високий сан виночерпія при дворі персидських царів. У 20 рік царювання персидського царя Артаксеркса Лонгімана (465-424 рр. до Р. Х.) у 446 році до Р. Х. Неємія дізнався від співвітчизників, які прийшли з Палестини, про плачевний стан Єрусалиму. Він умовив царя, і той послав Неємію на батьківщину як правителя з великими повноваженнями. Тут він побудував місто і спорудив навколо нього стіни, незважаючи на опір самарян.

Побудувавши місто, заселивши його і освятивши стіни, Неємія разом з Ездрою зайнялися просвітою народу і впорядкуванням його морального і громадського життя: був прочитаний Закон Мойсеїв, відсвятковано свято “Кущів”, багаті простили борги біднякам, був оновлений завіт народу з Богом. Після цього Неємія повернувся до Артаксерксу, але потім він знову приходив в Єрусалим і займався викорінюванням різних злочинів у народі. Так протягом 30 років, до самої своєї кончини Неємія працював на користь відновлення Єрусалиму і зміцнення віри в народі.

Як діяльність Неємії була продовженням діяльності Ездри, так і книга першого є продовженням книги другого. Ездра описує початок відновлення Єрусалиму, саме – храму і духовно-моральної просвіти, а Неємія – спорудження стін, заселення і відновлення міста, встановлення цивільної влади на релігійних засадах. Мета обох книг – продовжити історію народу Божого і показати шляхи Промислу Божого, якими був врятований і підготовлений народ в очікуванні обітованого Месії.

Указ Артаксеркса, даний Неємії в 446 рік до Р. Х., має особливе значення, оскільки з нього починається обчислення Даниїлових седмин відносно пришестя Месії (Дан. 9:22-27).

Будучи історичним пам’ятником милостей Божих до обраного народу, книга Неємії має високо повчальне значення. Самовіддана любов Неємії до своєї вітчизни і народу, заради яких він, подібно до Мойсея, нехтував розкішним життям при царському дворі, його безкорислива і невпинна діяльність на добробут і славу батьківщини являють високий зразок для наслідування.

  1. Короткий огляд історичних книг Біблії
  2. Значення старозавітних пророків
  3. Книга Ісуса Навина
  4. Книга Суддів
  5. Книги Царств
  6. Перша книга Царств
  7. Друга книга Царств
  8. Третя книга Царств
  9. Четверта книга Царств
  10. Книга Ездри
  11. Книга Неємії
  12. Книга Есфирі
  13. Книга Юдифі
  14. Маккавейські книги
  15. Останні роки до Спасителя