Нагадування свята Введення

Дух сьогоднішнього свята Введення в храм Пресвятої Богородиці показує нам правду про стан сучасного людства, дійсність, в якій ми живемо. А вона не досить приємна, бо сучасною людиною і її вчинками часто керує дух самолюбства, гордості і власної користі. Згадуючи сьогодні урочисто вхід Марії в Єрусалимський храм, зокрема приклад її праведних батьків, бачимо щось протилежне – дух великої покори і повної надії на Бога.

Різдво Марії було першим кроком у здійсненні таємниці спасіння, а її виховання в храмі – це підготовка до повної згоди з Божою волею і свідомого прийняття Божого плану спасіння людського роду, яке розпочалося народженням Ісуса Христа. Для здійснення Свого плану Бог вибрав Діву Марію, як майбутню Матір Божого Сина. Перше духовне приготування Марії до цієї великої місії Бог здійснив через її праведних батьків Іоакима і Анну.

Святкуючи це чергове Марійське свято, звернімо нашу увагу на життя і приклад святих Іоакима і Анни. Від них ми можемо багато чого навчитися для свого духовного життя.

Народження Діви Марії Анною стало першим доказом святості її батьків. Бог вислухав їхню витривалу і покірну молитву.

Коли Пречистій Діві Марії виповнилося три роки, її батьки Іоаким і Анна, виконуючи свою обітницю – посвятити дитину Богові, привели Її до Єрусалимського храму для подальшого духовного виховання і служіння Богу. Цим вони вдруге засвідчили свою вірність обіцянкам, даним Богові, що посвятять дитину на служіння Богові. Це стало ще одним доказом їхньої святості після того, як Бог вислухав їхні молитви і дарував їм дитину.

Дивлячись на життя Іоакима і Анни візьмемо від них кілька важливих духовних речей для себе.

  • Бути наполегливими і витривалими в духовній праці над собою, для отримання Божих дарів і виробити в собі повне довір’я Богу.
  • Проявляти вірність своїм постановам Богові. Вірність є важливою рисою любові. Справжня любов завжди вірна. Бог є вірний у Своїх обіцянках, а наше вірне дотримання заповідей, виконання обов’язків є знаком нашої вірності Богові і любові до Нього.
  • Виробляти в собі дух жертовності. Іоаким і Анна пожертвували Богові найдорожче – свою дитину. Чи готові ми пожертвувати з любові до Бога вільний час на молитву, для розмови з Богом, замість пустих розмов; зректися якогось добра тілесного для добра і освячення душі, пожертвувати час, увагу, добро на потребу ближнім; зректися власної волі задля спільного добра, жертвувати терпіння для навернення ближнього.

Введення в храм Богородиці пригадує нам також, що Бог першим виховує людину, а не самі батьки, а вони є лише посередниками Божих дарів і натхнень Святого Духа.

Тож нехай сьогоднішнє свято Введення стане нам добрим нагадуванням цих вкрай важливих істин. Амінь.

Автор: о. Михайло Чижович

Усе по темі: Введення в храм Пресвятої Богородиці