Готуватися до Господнього приходу

Подія, яку ми сьогодні вшановуємо, – одна з найвизначніших у приготуванні до зустрічі Різдва Христового. Маленька Марія входить до храму, щоб Господь приготував її стати живим храмом, у якому замешкає серед нас воплочене Слово. Вона готується стати Святим святих, до якого раніше міг раз на рік зайти лише первосвященик, і в яке наш Первосвященик Ісус увійшов навіки. Тому, входячи до храму, Марія стала прообразом Церкви, а отже, і кожного з нас, адже ми – живий храм Пресвятої Тройці.

Марія входить до храму, і це велика подія. Вхід – це важливо. Що відбувається, коли ми заходимо до церкви, коли хочемо увійти до святилища свого серця помолитися? Для нас приготований прийом – Отець приймає нас у Своєму домі, і тому наші очі, очі нашого серця, звернені найперше до Нього. Увійти до Його оселі – означає бути огорненими Його славою, яка наповнює Святеє святих – оселю живого Бога. Марія, подивляючи Його, співала: «Святе ім’я Його» (Лк. 1:49). Бути огорненими славою Господа, наповненими тишею молитви – це ввійти до святості імені Господа Ісуса з Марією.

Навіщо Марія входить до храму? Щоб отримати виховання, а головне – поживу, найперше той хліб насущний, яким є Слово Отця. Тут вона навчилася бути покірною, тобто приймати науку Отця, живлячись Його Словом, Якому вона пізніше дала людську природу.

Так Марія отримала у храмі виховання. Ми знаємо, що виховувати – це допомагати іншим людям ставати відповідальними. Марія, будучи «сповненою благодаті» (див. Лк. 1:28), вчиться «відповідати» Богові, безкорисливо даруючи Йому свою віру. Вона вчиться зберігати тишу коло Бога, слухати Його. Марія зберігає слово у своєму серці і вчиться відповідати. Таким чином вона готується почути послання ангела і відповісти на нього.

У храмі вона також служить разом з іншими дітьми. Вони служать, наскільки вміють. Вона вчиться бути покірною слугинею – якою пізніше повинна буде стати Церква, – «бути в тому, що належить Отцю» (Лк. 2:49). Недаремно дванадцятирічний Ісус, Який каже, що Він має «бути в тому, що належить Отцю» (Лк. 2:49), – її дитина. Марія перебуває в тому, що належить Отцю, готуючись співпрацювати з Ним у сповненні Його задуму любові, Його задуму спасіння. Так вона вчиться слухати провід синівського Духу, іти за Ним, хоч може і не могла б це виразити словами. Завдяки дії Святого Духа, вона слухняна, відкрита до доброзичливої любові Отця. Просімо її, щоб і ми були огорнені славою Отця, Його любов’ю, щоб вона всюди супроводжувала нас.

Просімо її, щоб навчитися живитися Словом Отця і ставати Церквою, яка служить, яка цілковито віддана співпраці з Богом для сповнення Його задуму любові. Наше приготування до приходу Господа, не лише до Його воплочення, а насамперед до Його другого приходу у славі хіба не означає, що ми повинні навчитися приводити Спасителя у світ, самі стаючи Його живою оселею?

Автор: Жан Корбон

Усе по темі: Введення в храм Пресвятої Богородиці