6. Чи може дитина сама вибирати, у якого священика сповідуватися

Якщо серце маленької людини відчуває, що хоче сповідуватися саме в цього священика, який, можливо, молодший, ласкавіший, ніж той, до кого ви самі ходите, або, можливо, привернув своєю проповіддю, довіртеся своїй дитині, нехай вона піде туди, де їй ніхто і ніщо не заважатиме каятися в гріхах перед Богом. І навіть якщо вона не відразу визначиться у своєму виборі, навіть якщо її перше рішення виявиться не найнадійнішим і вона незабаром зрозуміє, що до отця Іоанна не хоче, а хоче до отця Петра, дайте їй самій вибрати і устоятися в цьому. Отримання духовного батьківства – процес дуже делікатний, внутрішньо інтимний, і не треба в нього вторгатися. Так ви більше допоможете своєму чаду.

А якщо в результаті свого внутрішнього духовного пошуку дитина скаже, що її серце приліпилося до іншої парафії, куди ходить подруга Таня, і що їй там більше подобається – і як співають, і як священик розмовляє, і як люди один до одного ставляться, то мудрі батьки-християни, звичайно ж, порадіють за цей крок своєї дитини і зі страхом або недовірою не думатимуть: а чи поїхала вона на службу, і, власне, чому вона не там, де ми? Треба доручати наших дітей Богові, тоді Він Сам їх збереже.

Мені взагалі здається, що інший раз самим батькам важливо і корисне своїх дітей, починаючи з якогось їх віку, посилати в іншу парафію, щоб вони були не з нами, не на наших очах, щоб не виникало цієї типової батьківської спокуси – бічним зором перевірити, а як там наше чадо, чи молиться, чи не базікає, чому його не допустили до Причастя, за які такі гріхи? Може, ми так, побічно, по розмові зі священиком зрозуміємо? От від таких відчуттів майже неможливо позбутися, якщо дитина ваша поряд з вами в храмі. Коли діти маленькі, то батьківський догляд у розумній мірі зрозумілий і потрібний, коли ж вони стають отроками, то, можливо, краще мужньо присікти такого роду близькість з ними, чимдалі відійшовши від їх життя, зменшити себе заради того, щоб було більше Христа, а менше тебе.

  1. Починаючи з якого віку дитина має сповідуватися
  2. Як часто треба сповідувати дитину
  3. Наскільки часто потрібно причащати маленьких дітей
  4. Батьківська участь у підготовці до сповіді
  5. Як навчити дитину правильно сповідуватися
  6. Чи може дитина сама вибирати, у якого священика сповідуватися
  7. Як виховати в дітях благоговійне ставлення до Причастя і до богослужінь