Чому люди бояться смерті?

Дивна думка, чи не так? Це те саме, що задаватися питанням, чому трава зелена? І мова тут не про те, що саме робить траву зеленою (взагалі це робить зелений пігмент хлорофіл), а в тому, що це звична річ, про яку люди не задумуються. Бояться і все тут, і немає про що тут говорити. Але все таки говорити є про що, бо «всім нам належить стати перед судом Христовим, щоб кожному одержати згідно з тим‚ що він робив, живучи в тілі, добре або лихе» (2Кор. 5:10). От цей неминучий суд і невизначеність його вироку бентежить багатьох людей. І саме цікаве тут те, що багато людей, які не задумуються про Бога, не вірять у Нього, чи навіть вважають себе атеїстами, все рівно бояться цього суду. Так що правий був ранньохристиянський письменник і теолог Тертуліан, коли стверджував, що душа за своєї природою християнка.

Щоб подолати страх (хоча б частково) необхідно подивитися, образно кажучи, йому у вічі. У даному випадку, страх перед смертю полягає в тому, що людина повинна предстати перед Богом, тому, щоб в якійсь мірі зменшити цей небезпідставний страх, варто знайти Бога (познайомитися з Ним) у цьому земному житті. Власне цьому і присвячений цей сайт.

Але є ще одна причина, яка примушує людей боятися смерті. Для багатьох людей смерть асоціюється із стражданням, тому недаремно на Божественній літургії промовляється молитва: «Християнського кінця життя нашого, безболісного, бездоганного, спокійного, і доброї відповіді на Страшному Суді Христовім просімо». Але яку Господь дасть відповідь на Страшному суді і чому взагалі допускає страждання – це теми вже зовсім інших розмов.

Редакція сайту


Ваш коментар:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>