Уздоровлення єрихонського сліпця

Текст:

Іван Богослов, найулюбленіший учень Христовий, писав на схилі років: «Не любіть світу, ані того, що в світі. Коли любить хто світ, у тім немає любови Отцівської, бо все, що в світі: пожадливість тілесна, і пожадливість очам, і пиха життєва, це не від Отця, а від світу. Минається і світ, і його пожадливість, а хто Божу волю виконує, той повік пробуває!» (1Ів. 2:15-17). Що хотів сказати апостол цими словами? – що не варто занадто приліплюватися до світу цього, бо інакше ми не зможемо побачити Бога поруч з нами.

Доброю ілюстрацією цього біблійного принципу є історія зцілення Спасителем єрихонського сліпця, що в підсумку виявився більш зрячим ніж його оточення.

А все розпочалося з того, що Христос з учнями і натовпом, що супроводжував Його дорогою в Єрусалим, «наближався був до Єрихону», де неподалік «один невидющий сидів при дорозі й просив» милостиню (Лк. 18:35). При наближенні натовпу сліпець «спитався: Що це таке?», а почувши у відповідь, що то «проходить Ісус Назарянин», «став він кричати й казати: Ісусе, Сину Давидів, змилуйся надо мною!» (Лк. 18:38). Словами «Сину Давидів» сліпець привселюдно проголошував месіанську гідність Ісуса.

Це не дуже сподобалося оточуючим, через що вони «сварились на нього, щоб він замовк», – проте їх невдоволення зовсім не зупиняло сліпця, який «іще більше кричав: Сину Давидів, змилуйся надо мною!» (в. 39). Що ж зробив Ісус, коли розчув зойк сліпого?

Спаситель наказав підвести сліпця, «а коли той наблизивсь до Нього», спитався: «Що ти хочеш, щоб зробив Я тобі?» – «Господи, нехай стану видющим!» (в. 40,41), – відповів він.

«Стань видющий! Твоя віра спасла тебе!», – цих Христових слів було достатньо, щоб сліпець прозрів, «і пішов вслід за Ним, прославляючи Бога» (в. 42,43). Так віра зробила зрячою людину в буквальному сенсі слова.

«А всі люди, бачивши це, віддали хвалу Богові» (в. 43), вже забувши про те, що зовсім нещодавно перешкоджали сліпцю отримати зцілення, у свою чергу так і залишившись духовними сліпцями.

Братство “Vita”

Усе по темі: 31 неділя після П’ятидесятниці