Свято Трійці

Текст:

Свято Трійці, або День Святої Трійці, або П’ятдесятниця – це все іменування одного з найголовніших християнських свят. Цього дня Церква відзначає подію Зішесття Духа Святого, Третьої Особи Пресвятої Трійці на апостолів. Це сталося на п’ятдесятий день після славного Воскресіння Христового. Також це свято іменують Днем народження Христової церкви.

Про цю подію Господь Ісус Христос неодноразово попереджав Своїх учнів. Останнього разу це відбулося за мить до Його Вознесіння: «Ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі» (Дії 1:8,9). Прорікши це, Спаситель «угору возноситись став, а хмара забрала Його» від погляду учнів.

Що ж далі робили Христові учні?

«Вони повернулись до Єрусалиму з гори, що Оливною зветься, і що знаходиться поблизько Єрусалиму, на віддаль дороги суботнього дня. А прийшовши, увійшли вони в горницю, де й перебували всі однодушно… на невпинній молитві, із жінками, і з Марією, матір’ю Ісусовою, та з братами Його» (Дії 1:13-15). Так минуло 10 днів з моменту відходу Ісуса Христа до Небесного Отця.

«Коли ж почався день П’ятдесятниці, всі вони однодушно знаходилися вкупі. І нагло зчинився шум із неба, ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів. Усі ж вони сповнились Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав» (Дії 2:1-4). Дар говоріння іншими мовами був даний апостолам не просто так, а для того, щоб вони свідчили оточуючим про Ісуса Христа і «навчаючи їх зберігати все те», що Він заповів (Мт. 28:20).

Свідками цієї знаменної події стали численні юдейські паломники, які того дня зібрались в Єрусалимі: «Перебували ж в Єрусалимі юдеї, люди побожні, від усякого народу під небом. А коли оцей гомін зчинився, зібралася безліч народу, та й диву далися, бо кожен із них тут почув, що вони розмовляли їхньою власною мовою!» (Дії 2:5,6).

Все це сприяло першій апостольській проповіді – до общини приєдналося «того дня душ тисяч зо три! І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах» (в. 41,42). Так розпочався шлях поширення Благої звістки «аж до останнього краю землі».

Братство “Vita”

Усе по темі: День Святої Трійці