Божий заклик

Текст:

Так вже склалося в народній уяві, що святих сприймають як людей з екстраординарними здібностями, що здатні творити найнеймовірніші речі. На кшталт героїв нині популярних фільмів, що зняті на основі коміксів.

Проте чи це дійсно так? Як це не дивно: саме так – святі дійсно здатні чинити найдивовижніші речі, проте роблять це не власними силами, але виключно завдяки благодаті Божій: «Я все можу в Тім, Хто мене підкріпляє, в Ісусі Христі» (Фил. 4:13), – як свого часу стверджував апостол Павло.

Проте ці святі були (і є) самі по собі цілком звичайними людьми зі своїми вадами і слабкостями, проте в усіх них була одна суттєва особливість, що відрізняла їх від людей світу цього – вони підкорили свою волю волі Божій. Почувши Божий заклик слідувати за Ним, вони полишали все, та йшли за покликом. Саме так вчинили рибалки Симон та Андрій, Яків та Іван Зеведеєві.

От як це описує апостол-євангеліст Матвій: проходив же Христос «поблизу Галілейського моря, то побачив двох братів: Симона, що зветься Петром, та Андрія, його брата, що невода в море закидали, бо рибалки були. І Він каже до них: Ідіть за Мною, Я зроблю вас ловцями людей! І вони зараз покинули сіті, та й пішли вслід за Ним» (4:18-20). Незабаром Христос «побачив двох інших братів, Зеведеєвого сина Якова та Івана, його брата, із Зеведеєм, їхнім батьком, що лагодили свого невода в човні, і покликав Він їх. Вони зараз залишили човна та батька свого, та й пішли вслід за Ним» (в. 21,22). Так розпочався апостольський шлях чотирьох вже колишніх рибалок, чиї імена відомі людству майже два тисячоліття. Що не кажіть, а вони залишили після себе добрий слід в історії.

Проте приклад цих братів-рибалок не втратив актуальності і сьогодні, адже «Ісус Христос учора, і сьогодні, і навіки Той Самий!» (Євр. 13:8), і Його заклик до слідування за Ним звучить і понині. Заклик, звернений особисто до кожного.

Братство “Vita

Усе по темі: 2 Неділя після П’ятидесятниці