Бог чи гроші?

Текст:

Рано чи пізно, але кожен постає перед життєвим вибором: що робити далі? Бо по-старому не виходить, а жити по-новому – не знаємо як. За такої ситуації в нагоді можуть стати принципи висловлені Господом Ісусом Христом під час Нагорної проповіді (Мт. 5-7). Принципи, які можна вважати суттю Його морального вчення.

От що, наприклад, Господь каже стосовно ставлення до грошей, та взагалі до матеріальних цінностей: «Ніхто двом панам служити не може, бо або одного зненавидить, а другого буде любити, або буде триматись одного, а другого знехтує. Не можете Богові служити й мамоні» (Мт. 6:24). Отже, Спаситель прямо попереджає про небезпеку, яку несе поклоніння грошам. За Його словами, у нас насправді вибір невеликий: або ми служимо Господу, або поклоняємося грошам. Або – або. Третього просто не дано.

Проте, якщо ми оберемо служіння Богові, Він обіцяє, що піклуватиметься про нас, наводячи на доказ цього образи узяті з навколишнього життя: «Погляньте на птахів небесних, що не сіють, не жнуть, не збирають у клуні, та проте ваш Небесний Отець їх годує. Чи ж ви не багато вартніші за них? Хто ж із вас, коли журиться, зможе додати до зросту свого бодай ліктя одного?» (в. 26,27).

При чому Божа опіка стосується не тільки їжі, але й всього насущного: «І про одяг чого ви клопочетесь? Погляньте на польові лілеї, як зростають вони, не працюють, ані не прядуть. А Я вам кажу, що й сам Соломон у всій славі своїй не вдягався отак, як одна з них. І коли польову ту траву, що сьогодні ось є, а взавтра до печі вкидається, Бог отак зодягає, скільки ж краще зодягне Він вас, маловірні!» (в. 28-30).

Ці слова Господь підсумовує наступним закликом: «Отож, не журіться, кажучи: Що ми будемо їсти, чи: Що будемо пити, або: У що ми зодягнемось? Бож усього того погани шукають; але знає Отець ваш Небесний, що всього того вам потрібно. Шукайте ж найперш Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться» (в. 31-33).

За нами, зважаючи на все раніше сказане, залишається лише «дрібниця» – повірити Божим словам та повністю довіритися Йому, не зважаючи на те, що каже про це наше оточення. Або – або. Третього просто не дано.

Братство “Vita

Усе по темі: 3 неділя після П’ятидесятниці