Переображення Господнє

Текст:

Свято Переображення залишається малозрозумілим для багатьох людей. Особливо, коли вони мало ознайомлені з Біблією. Так сенси Благовіщення, Різдва, В’їзду Господнього в Єрусалим, Пасхи, Вознесіння, свята Трійці більш менш зрозумілі пересічному обивателю, дещо по-своєму зрозумілий сенс свята Стрітення, але свято Переображення для більшості залишається цілковитою загадкою. Так у чому ж сенс цього свята?

От як розповідає про події, що стали причиною свята, євангеліст Матвій: одного дня «забирає Ісус Петра, і Якова, і Івана, брата його, та й веде їх осібно на гору високу» (17:1). Це було типовим явищем, коли Христос брав із Собою саме цих трьох найбільш наближених до Нього учнів. Але те, що сталося далі, було дивовижним: Ісус «перед ними переобразився: обличчя Його, як те сонце, засяло, а одежа Його стала біла, як світло. І ось з’явились до них Мойсей та Ілля, і розмовляли із Ним» (в. 2,3). Як повелися учні?

«І озвався Петро та й сказав до Ісуса: Господи, добре бути нам тут! Коли хочеш, поставлю отут три шатрі: для Тебе одне, і одне для Мойсея, і одне для Іллі» (в. 4), – отже, учні були явно не в собі.

Проте не менш дивовижним було продовження: «Ось хмара ясна заслонила їх, і ось голос із хмари почувсь, що казав: Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав. Його слухайтеся!» (в. 5). Реакція учнів на явну присутність Божу була цілком передбачуваною: «Почувши, попадали учні долілиць, і полякалися сильно…» (в. 6). Але що робив Ісус? Він «підійшов, доторкнувся до них і промовив: Уставайте й не бійтесь! Звівши ж очі свої, нікого вони не побачили, окрім Самого Ісуса» (в. 7,8)

Коли ж вони разом після всього почутого та побаченого сходили з гори, «заповів їм Ісус і сказав: Не кажіть нікому про цеє видіння, аж поки Син Людський із мертвих воскресне» (в. 9), що на той час для учнів було повною загадкою. І лише після Воскресіння Христового вони збагнули, що буквально на мить стали свідками Божественної Слави Господа Ісуса Христа. Слави, яка в повній мірі відкриється в момент Його Другого пришестя, коли Ісус «прийде у славі Свого Отця з Анголами святими» (Мр. 8:38). Отже у святі Переображення Господнього вшановується Божественна гідність Ісуса Христа.

Братство “Vita”

Усе по темі: Преображення Господнє