Святі жінки-мироносиці

Коли Господь ходив з проповіддю, навколо Нього завжди було багато людей. Деякі підходили, слухали й відходили. Але серед численного народу була група жінок, які відрізнялися від інших. Вони супроводжували Божественного Вчителя не тільки для того, щоб слухати Його Слово, але й з любов’ю служити Йому. Вони піклувались про нічліг, їжу та пиття, “служили Йому з майна свого” (Лк. 8:3). Саме ці жінки рано-вранці в перший день після суботи поспішали до гробу Спасителя з миром і ароматами. Тому і названі мироносицями. Жінки йшли для того, щоб, згідно з юдейським обрядом, помазати Його тіло, що послабило б на час процес розкладання. Хто ж були ці жінки?

Жінки-мироносиці описані у євангелістів по-різному. Наприклад, в Євангелії від Матфея фігурують тільки “Марія Магдалина та інша Марія” (Мф.28:1). У Євангелії від Марка – “Марія Магдалина, і Марія, мати Якова молодшого та Іосії, і Саломія” (Мк.15:40). У Євангелії від Луки – “Магдалина Марія, й Іоанна, і Марія Яковова, та інші з ними” (Лк. 24:10). Євангеліє від Іоанна свідчить про те, що з жінок-мироносиць у той ранок двічі до гробу приходила тільки Марія Магдалина. Таким чином, ім’я Марії Магдалини згадується у всіх чотирьох Євангеліях.

Згідно Біблії, коли Юда зрадив Христа, всі Його учні повтікали. Апостол Петро слідував за Спасителем до двору первосвященика, де тричі відрікся від Нього. Коли був розп’ятий Спаситель, всі, хто проходив повз глузували з Нього і тільки Його Мати з учнем Іоанном і жінки, які пішли за Ним і Його учнями, стояли біля Хреста. Це були Марія Магдалина, Іоанна, Марія, мати Якова, Саломія, та інші, яких згодом назвуть: жінками-мироносицями.

Вони залишилися вірними Спасителю до кінця. При цьому вони не мали жодної можливості щось змінити і не мали права голосу – а лише мовчазно стояли біля Хреста, перебуваючи зі своїм Учителем до останньої хвилини.

Саме вони першими дізналися про Воскресіння Христове і побачили Його воскреслим.

Автор: Дмитро Борисів

Усе по темі: Неділя жінок-мироносиць