Віра хананеянки

Христос і Хананеянка, Матіа Преті

Як подає Євангеліст Матфей, жінка яка прийшла до Ісуса, походила з Ханаанського краю. Ханаанців вважали поганським народом, який втратив віру в одного Бога, переступив, відкинув Божий закон, таким чином став Божим ворогом і не бажав навернутися. Євреї були переконані, що Бог благословить тих, хто живе за Його законами, а хто порушує закон, зазнає покарання, того Бог не слухає.

Жінка-хананеянка була в скрутній ситуації, бо її дочку опанував злий дух. Почувши про чуда Ісуса Христа, у своїй скрутній ситуації, жінка з великою вірою і покорою звертається до Ісуса, наполегливо просить Його про оздоровлення дочки від злого духу. Те, що вона була поганкою, з грішного народу, не стало для неї перешкодою звернутися до Ісуса. У своєму зверненні до Ісуса жінка показала надзвичайну віру і витривалість у молитві.

В дорозі до Ісуса хананеянка подолала три перешкоди:

– найперше перемогла внутрішні перешкоди у собі: страх, хибні переконання юдеїв щодо поган, сильною вірою у Боже милосердя. Крик жінки, з яким звертається до Ісуса, свідчить про силу її віри і довір’я Божому милосердю, сильне бажання оздоровлення дочки;

– жінка перемогла зовнішні перешкоди: людські погляди, судження щодо себе і своєї поведінки, які не ослабили сили її бажання оздоровити дочку;

– покора і довір’я Божому милосердю не захитала її віри у силу Божого милосердя, лише зміцнили в дорозі до Христа і запевнили вислухання її прохання про оздоровлення дочки.

Віра у Боже милосердя дала їй силу подолати всі перешкоди: людські упередження, страх зблизитися до Ісуса. І хоч Ісус двічі відмовив їй у помочі, жінка не переставала просити Його про оздоровлення, знаючи, що тільки Ісус може допомогти їй. Христос, побачивши велику віру і покору жінки, довір’я Його милосердю, щедро винагородив, оздоровивши на відстані її дочку від злого духу.

Через поставу жінки-поганки Ісус навчає, що для людини, яка має сильну віру і покору, немає ніякої перешкоди в дорозі до Бога. Вдивляючись у цю геройську поведінку жінки-хананеянки, грішниці, стараймося просити Христа про цю ласку сильної віри і безмежного довір’я Його доброті і милосердю, особливо про покору, сміливість і відвагу, витривалість у молитві про сповнення нашого бажання, щоб подібно до жінки-поганки Боже милосердя приносило нам багато радості у нашому житті. Амінь.

Автор: о. Михайло Чижович

Усе по темі: 17 неділя після П’ятидесятниці