Очікування пришестя Месії

Пророк Господній Іоанн Предтеча

Найбільшою подією в житті людства є пришестя на землю Сина Божого. До цього пришестя Бог готував людей, особливо єврейський народ, протягом багатьох тисячоліть. Із середовища єврейського народу Бог висував пророків, які передбачали пришестя Спасителя світу – Месії і цим закладали фундамент віри в Нього.

Одночасно з цим, Бог направляв політичні події стародавнього світу до того, щоб пришестя Месії було успішним і щоб Його благодатне Царство широко поширювалося серед людей.

Так, до часу пришестя Месії, багато язичницьких народів увійшли до складу єдиної держави – Римської імперії. Ця обставина допомогла Христовим учням безперешкодно подорожувати всіма країнами великої Римської імперії. Широке поширення однієї загальнозрозумілої грецької мови сприяло християнським громадам, які були розкидані на великих відстанях, підтримувати контакти між собою. Грецькою мовою були написані Євангелія і апостольські послання. В наслідок зближення культур різних народів, а також поширення науки і філософії, вірування в язичницьких богів були сильно підірвані. Люди стали жадати задовільних відповідей на свої релігійні питання. Мудрі люди язичницького світу розуміли, що суспільство заходить у безвихідну ситуацію і стали висловлювати надію на те, що прийде Той, хто зможе преобразити і спасти людство.