Спадкоємці Царства

У цей світлий день – день Христового воскресіння, день повстання Спасителя з гробу, день перемоги Боголюдини над тлінням і смертю – всюди тисячократно чуються слова: “Христос воскрес! Воістину воскрес!” І важко до цього щось додати, сказати щось окрім того, що сказано в цих словах.

Христос воскрес із мертвих – це означає, що один зі Святої Трійці, Бог Син, ставши людиною, помер на хресті, але Своєю владою пересилив смерть і повернув Собі життя. Христос воскрес із мертвих – це означає, що один із нас, будучи Богом, був розіп’ятий, але повстав з гробу, поклавши початок загальному воскресінню.

Христос воскрес із мертвих – це означає, що в Христі Ісусі Божественне єство незмішано і незмінно, нероздільно і нерозлучно з’єдналося з людською природою, і що тепер кожен, хто хрестився в Христа – Бога за єством і людину по народженню від Діви – покликаний, будучи за єством людиною, стати богом по благодаті.

Своєю смертю Христос зневажив смерть, наступив на неї, як переможець настає ногою на груди поверженого супротивника, позбавив смерть її влади, знищив її силу, зломив її міць.

Ми, які хрестилися, за словом апостола Павла, у смерть Христову, померлі з Ним, з Ним поховані, – з Ним і воскреснемо і будемо учасниками оновленого життя, спадкоємцями Царства, синами Божими.

Але, звичайно, якщо ми християни, якщо ми учні Христові, Його послідовники, то ми використаємо всі зусилля, щоб радість про воскреслого Спасителя розділили і ті, хто нині далекий від Христа і від Церкви. Будемо проповідниками не словом тільки, але і справою, будемо свідчити таємницю Христового повстання з гробу воскресінням власної душі, нестимемо апостольське служіння в дусі миру і любові. І тоді наші ближні, наші родичі і друзі, побачивши Христа, Який відобразився в нас, вигукнуть, як колись Фома: “Господь мій і Бог мій!” і наступного року разом з нами проголосять:

– Христос воскрес!

– Воістину воскрес!

Автор: священик Федір Людоговський

Усе по темі: Пасха