Божа заповідь

Шість днів творив Творець світ, а на сьомий вирішив відпочити і Його творіння вирішило віддячити Йому. Білочки принесли горіхи, заєць – моркву, вівці – м’яку шерсть, а корови – молоко. Мільярди ангелів стояли півколом і співали божественні пісні, одна тільки людина була зажурена. Людина розуміла, що Бог не буде їсти те, що Йому дарували, а тільки вдає, що Він задоволений дарами. По цій причині людина стояла розгублена і не знала, що робити. А коли до Бога підійшли і черепаха і слимак, людина змушена була теж підійти. Вона підійшла, сіла на коліна Богові і обнявши, зворушливо промовила: «Я люблю Тебе, Господи», – і по тому, як просвітилось обличчя Боже, всі зрозуміли, що людина принесла найкращий дар Богові. Бо Бог увесь час потребує нашої любові. А коли людина втратила любов до Бога і любов один до одного, то Бог-Слово став людиною і дав людям нову заповідь: «Любіть один одного». І щоб ця заповідь любові ширилась поміж людьми, Ісус прийшов у місто Вифсаїду і покликав за Собою рибалок, щоб вони стали Його учнями і поширювали Його науку поміж людьми.

Чому Ісус Христос прийшов саме в місто Вифсаїду, покликав Петра і Андрія, Якова та Івана і ці люди пішли, не вагаючись вслід за Христом? Андрій і Іван були учнями Івана Хрестителя і коли Ісус проходив повз Івана Хрестителя, той вказавши на Ісуса, промовив: «Ось Агнець Божий» (Ін. 1:36). Це бачили і чули ці два учні, тому вони не вагаючись стали учнями Христовими.

Улюблений учень Ісуса Іван жив найдовше серед всіх апостолів, коли йому було 100 років молоді християни приносили його на зібрання і всі просили його: «Іване, ти бачив, чув і торкався Спасителя, розкажи нам те, що бачив, те, що ти чув». Іван не мав сил не тільки ходити, а й говорити, але він невтомно повторював, повчаючи християн: «Діточки, любіть один одного».

Саме із любові до Бога св. Антоній провадив святе життя в пустині, тим самим заклав початок християнського чернецтва. Проводячи в пустині ангельське життя, він удостоївся честі бачити ангела, який показав Антонію землю застелену диявольськими пастками. Вражений побаченим, Антоній запитав, хто же тоді може спастись.

– Любов до Бога і один до одного спасе від сітей диявола, – відповів йому ангел.

Нічого нового не відкрив Антоній, бо Господь наш Ісус Христос сказав: «З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою» (Ін. 13:35).

Божа любов кличе нас до храму, а лукавий намагається посіяти ворожнечу, навіть у храмі ми відчуваємо, що хтось штовхнув, чи недобре слово промовив, чи не так подивився, і ми вже відчуваємо злобу, проте пам’ятаймо, що те все сіті лукавого. Уникаймо сітей ворожих, перемагаймо лукавого любов’ю один до одного. Виконуючи Христову заповідь любити один одного, увійдемо до Царства Небесного. Амінь.

Автор: ігумен Дмитро (Ющак)

Усе по темі: 2 Неділя після П’ятидесятниці