Справжній Психолог

Христос учить народ, Джеймс Тіссо

Сьогодні хотілося трохи прославити Господа Бога, бо люди часто сумніваються в Його могутності. Невже? Не вірите? А от вам невеличкий доказ: “Ученики Його відповіли Йому: звідки міг би хто нагодувати їх хлібом тут, у пустелі?” (Мк. 8:4), – між іншим, це казали учні, які вже були свідками чудесного насичення 5000 людей. Але вони все рівно сумнівалися в могутності Ісуса. До речі, ми, сучасні послідовники Христові, нічим не краще в цьому плані за апостолів.

Що ж, зробивши невеличкий вступ, перейдемо конкретно до теми розмови. А поговорити сьогодні хотілося трохи про психологію. Багато людей вважають сатану великим психологом. З цим особисто я повністю не згоден. Люди часто бувають настільки безглуздими і поводяться так передбачувано, що обдурити їх сатані не складає значних зусиль. Якщо уважна людина за кілька десятків років може навчитися тонкощам людської психології, вивчити характерні психотипи людей, то в сатани було для цього тисячі років практики. Сатана хороший імпровізатор, не більше того.

А от хто Справжній Психолог – так це Господь Бог. І не дивно: “Той, Хто створив вухо, чи не почує? І той, Хто створив око, чи не побачить?” (Пс. 93:9). Хто, як не Творець людини, має досконально знати її? Отож. Лише Бог один реченням-пропозицією: “Ідіть за Мною, і зроблю вас ловцями людей” (Мф. 4:19), – міг навернути людей, які згодом померли за Нього, обійшовши перед цим увесь світ, що був відомий на той час людству. Хто б ще міг через 2000 років хвилювати людство принципами Нагорної проповіді, які зі світського погляду є просто безглуздими. Адже яка лю­дина в здоровому глузді та при пам’яті підставить другу щоку після того, як її вже вдарили по одній щоці?

Чому ж люди по нинішній день слідують за Христом? У чому ж полягає цей феномен? – Не дивлячись на те, що Бог “знає сутність нашу, пам’ятає, що ми – порох землі” (Пс. 102:14), Він продовжує вірити в нас, людей, і цієї вірою пробуджує найкращі сторони нашого єства, тим самим нагадуючи, що ми створені за Його образом і подобою.

От такий секрет Божої психології, ім’я якому – Любов. Це одночасно безглуздо і геніально, звісно, з погляду психології.

Автор: Михайло Лукін

Усе по темі: 2 Неділя після П’ятидесятниці